“Yeditepe EpilepsiSiz” projesine Jüri Özel Ödülü…

yeditepe epilepsisiz (2)

Epilepsi hastalığı konusunda halk arasında bilinçlenme sağlamak, epilepsi hastalığının teşhis ve tedavisi hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla hayata geçirilen Yeditepe EpilepsiSiz Projesi, Sağlık Bilişimi Derneği’nin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği 3. Altın Steteskop Ödül Töreni’nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Halk tarafından daha çok “Sara” ismiyle bilinen epilepsi hastalığı, sadece Türkiye’de 1 milyona yakın insanı etkileyen oldukça yaygın nörolojik bir hastalık… Epilepsi hastalığı konusunda halk arasında bilinç düzeyini arttırmak, epilepsi hastalığının teşhis ve tedavisi hakkında bilgilendirme yapmak, hastalığı toplumun tanımasını sağlamak amacıyla Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, sosyal sorumluluk projesi olan Yeditepe EpilepsiSiz’i hayata geçirdi.

“Yüzyılın Beyin Cerrahı” Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gazi Yaşargil, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Nöroloji Profesörü olan Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Başhekim Doç. Dr. Faruk Yencilek, Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berrin Aktekin ve Nöroşirurji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe projeye büyük destek verdi.

BİLİŞİMİ DESTEKLEYEN SAĞLIK KURUMLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ…

Sağlık Bilişimi Derneği tarafından 8–9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Uluslararası Sağlık Bilişimi Zirvesi’15 ile eşzamanlı olarak 3. Altın Steteskop Ödül Töreni düzenlendi. Bilişimi destekleyen sağlık kurumlarının, yönetici ve profesyonellerinin başarılarını paylaşmak, ödüllendirmeyi ve bilişim dostu olmaya teşvik etmeyi amaçlayan Ödül Töreni’nde “Jüri Özel Ödülü”, Yeditepe EpilepsiSiz Projesi’nin oldu.

EPİLEPSİ HASTASI VE YAKINLARINA BÜYÜK KOLAYLIK…

“Yeditepe EpilepsiSiz” akıllı telefon uygulaması ve web sitesinin sunduğu epilepsi günlüğü özelliği, epilepsi hastalarının çeşitli verilerini kayıt edilebilmesini sağlayarak, hasta yakınlarına yardımcı olabilmek ve hekimlerinin doğru veriyi analiz edebilmelerine olanak sağlıyor. “Epilepsi Günlüğü, Epilepsi Nöbeti Video Kaydı” gibi özellikleri içinde barındıran akıllı telefon uygulaması, ios ve android işletim sistemlerinde uyumlu olarak birçok telefonda ücretsiz indirilerek kullanılabiliyor.

HASTALARA ARŞİV TUTMA İMKANI…

Ios (iphone) ve android kullanan akıllı telefonlarda çalışan uygulama, www.yeditepeepilepsisiz.com adresindeki web sitesi ile senkronize çalışarak hastaların kişisel arşiv tutmasına da olanak sağlıyor. Ayrıca site ve uygulama üzerinde, epilepsi hastalığı hakkında bilgilendirici içerikler ve videolara ulaşmak mümkün oluyor. Uygulamanın en önemli özelliği olan epilepsi günlüğü ve epilepsi nöbeti video kaydı ile hastalığın teşhis ve tedavisinde gerekli olan çeşitli veriler kayıt altında tutulup, hasta kişi istediğinde doktoru ile paylaşabiliyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı