Bağdat Caddesi’ne bir sanat değeri daha…

Sanatın sembolü Kadıköy, bir galeriye daha kavuştu. Doğma büyüme Modalı olma yönüyle dikkat çeken Altınelli ailesi, Pingudu Sanat Galerisi’ni Kızıltoprak’ın nostalji merkezi Itri Dede Sokağı’nda hizmete açtı. Birbirinden değerli sanatçıların karma sergisiyle açılış gününde mekan, sanatseverlerin akınına uğradı.

Sanat ve cemiyet hayatının sevilen ismi Serap Altınelli, ilçeye kazandırdığı galerisi ile Kadıköylülük değerlerini taçlandırdı. Özel günde sanat kadar, komşu mekan Nane tarafından hazırlanan ve saatlerce misafirlere sunumu gerçekleştirilen ikramlar da öne çıktı.

Sanatçılar, eşsiz eserlerini Pingudu Sanat Galerisi’nde sergiliyor. Nurettin Bektaş, Ünsal Bahtiyar, Süleyman Saim Tekcan, Ahmet Kuseyrioğlu, Cemil Ergün ve Mehmet Özer…

TUVALLERİN EFENDİLERİ KADIKÖY LIFE OBJEKTİFLERİNDE…

Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Prof. Mehmet Özer, Yrd. Doç. Ahmet Kuseyrioğlu, Yrd. Doç. Cemil Ergün ve Yrd. Doç. Ünsal Bahtiyar’ın 50’ye yakın özel çalışması, Pingudu’nun duvarlarını süsledi. 30 Haziran tarihine kadar gezilebilecek serginin ilk gününe ilgi bir hayli yoğundu.

KIZILTOPRAK’TA SANAT YENİDEN CANLANIYOR…

Kadıköy’ün günümüzde de ruhunu, dokusunu koruyabilen köşesi Kızıltoprak’ta on yıllar sonra sanat yeniden canlanıyor. Her geçen gün canlılığı daha da artan Itri Dede Sokağı’na Serap Altınelli tarafından kazandırılan Pingudu Sanat Galerisi, Kızıltoprak’a önemli bir kazanım olarak kayıtlara geçti.

Pingudu Sanat Galerisi Kurucusu Serap Altınelli, sanat merkezini Kızıltoprak’a kazandırmasından ötürü dostları ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri tarafından tebrik edildi…
Pingudu Sanat Galerisi’nin Sahibi Serap Altınelli’nin her daim yanında olan eşi Siyami Altınelli, yine Kızıltoprak’ta önümüzdeki süreçte sürpriz yapmaya hazırlanan işadamı Hasan Tahsin Dümen ile birlikte objektiflerimizde… İsviçre’de 50 yıl yaşadıktan sonra “Ben Kadıköysüz yapamam” diyen Hasan Tahsin Dümen ile ilgili ayrıntılar, önümüzdeki süreçte Kadıköy Life sayfalarımızda yer alacak. Hasan Dümen Tahsin – Siyami Altınelli.
Altınelli ailesinin pırlanta gibi oğulları Aykut ve nişanlısı Selin Kılınç, mekan ve sergi açılışında ilgi odağıydılar.
Ünlü Ressam Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan…
Cemil Ergün’ün Atatürk tablosu, en çok ilgi gören eserler arasında…

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı