Venüs Sanat’ta “Dokunuş”

venus-sanat-dokunus (3)

“Dokunuş” adlı karma resim sergisi, Venüs Sanat Galerisi’nde açıldı. 13 Nisan tarihine kadar gezilebilecek dolu dolu serginin ilk günü, renkli görüntülere sahne oldu.

Organizasyonunu Donovan’s Art Style adına Armand Berberian’ın, küratörlüğünü ise Ece Arman ve Nergis Orhon Soydaner’in üstlendiği “Dokunuş” sergisi, 33 Türk ve 6 Yunanlı sanatçının katılımıyla uluslararası mozaiğe dönüştü. Sıradışı karma sergi, 17 Ekim 2016’da başlayacak ve art arda devam edecek olan UNESCO destekli Türk-Yunan sergisi ”Les Hommes de la Mediterranee – Akdeniz İnsanları”nın da bir başlangıç noktası olarak duyuruldu.

venus-sanat-dokunus (5)

SANATÇI YAĞMURU…

“Dokunuş”un yurtdışı sergilere bir köprü vazifesi göreceği belirtilirken, çığ gibi büyüyecek olan uluslararası bir sanat etkinliğinin de çekirdeği olacağı vurgulandı. Sergiye katılan sanatçılar ise şöyle: Alev Demirkesen, Aysel Kul, Ayşe Delier, Belgin Atalay, Can Varol Teser, Elif Akgül Balata, Erhan Hökelek, Esin Ateşağaoğlu,  Frida Vinci, Filiz Usta, Gülen Çıldıroğlu, Gülten Yılmaz, Hatun Kuşçu, Kashmir Omar, Kasım Adıgüzel, Maide Taşaroğlu, Mennan Algan, Nergis Orhon Soydaner, Nesrin Bal, Nesrin Kurnaz, Nilgün Miler, Nilüfer Cingil, Nuran Birant, Özlem Kural, Pınar Kuseyri, Sevinç Özdoğan, Sibel Talas, Songül Arslanalp, Suna Boyoğlu, Suna Yılmaz Erdoğan, Tuğba Handan, Tümay Aydan, Ülfet Karaca Candır, Andreas Emmanoulidis Athanasia Karatza, Katerina Metallinou Kiess, Larisa Lashko, Magda Dimou, Stella Chaviaropoulou.

venus-sanat-dokunus (1)

venus-sanat-dokunus (4)

venus-sanat-dokunus (2)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı