Tuna Ev’den İlkbahar & Yaz Koleksiyonu

tuna-ev-ilkbahar-yaz-koleksiyonu (2)

Zarif ve yumuşak çizgilerinin yanı sıra özgün tasarımları ile de zor beğenenlerin tercihi olan Tuna Ev, 2016 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu için hazırladığı ürünleri sergilemeye başladı. Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki Göztepe Mağazası’nda bir tanıtım kokteyli düzenleyen Tuna Ev; koleksiyonda yer alan tüm ürünlerin farklı modüller ve kombinasyonlarla 120 farklı kumaş, birbiriyle kombinlenebildiği gibi tekil olarak da kullanılabilen mat ya da parlak 15 ahşap ve lake seçeneğiyle alternatifli olduğu bilgisini paylaştı.

ROMANTİK, TANIDIK, ZAMANSIZ…

Tuna Ev’in doğadan ve doğal olandan ilham alarak oluşturduğu 2016 İlkbahar Koleksiyonu’nda “romantik”, “tanıdık”, “zamansız” temalarıyla, farklı materyallerin uyumu doğalın özgünlüğü ile birleşiyor. Romantik temasında ilhamını doğadan alan, rahatlığı ilke edinen ve bunun üzerine sıcaklık ve davetkârlık ekleyen bir tasarım anlayışı öne çıkıyor. Aydınlık ve ferahlığın ön plana çıktığı temada, açık ve pastel tonlar kullanılıyor. Tanıdık temasında ahşabın doğallığı ve sıcaklığıyla ince, yumuşak ve zarif eğimlerin birlikteliğini zanaatkârın becerisiyle harmanlayan bir tasarım kurgusu göze çarpıyor. Farklılıkların uyumundan yola çıkılan zamansız teması ise, klasik motif ve formların modern dokunuşlarla yorumlandığı çizgisiyle dikkat çekiyor.

tuna-ev-ilkbahar-yaz-koleksiyonu (4)

KLASİĞİN GÜNCELLE BULUŞMASI…

2016 koleksiyonundan GO ürün grubu, “zamansız” temasıyla tasarlandı. Yaşadığımız toprakların geçmişinden beslenen ürün grubunda klasik motif ve formlar, güncel olanla buluşuyor. GO; yalın, sıcak ve şık çizgisiyle dikkat çekiyor. Yuvarlak hatlarıyla sizi adeta kucaklayan kanepe grubu, adeta bulutların üstünde bir rahatlık hissi sunuyor. Kanepe grubunda rahatlık hissi, minder ve kırlentler ile maksimuma çıkıyor. Serinin yatak grubunda ise, metal ve mermer dokunuşlarla oluşturulan sakin duruş, ahşap ve derinin sıcaklığıyla dengeleniyor.

BİR PARÇA HUZUR VE SICAKLIK…

Bu yıl ilk kez İSMOB Fuarı’nda görücüye çıkan ve ödül alan Nar serisi, “tanıdık” temasından yola çıkıyor. Yuvarlak hatları, özel seçilmiş ahşap dokusuyla evinize sıcaklık katan Nar serisi, sizi adeta tanıdıklık hissiyle kucaklıyor. Serinin yemek grubunda masa ayaklarında pirinç aksesuarlar kullanılmış. Bu detay ışıltısıyla yaşam alanlarına şık bir dokunuş katarken, sıcaklığını hissetmekten keyif aldığımız ahşabın zanaatkârın el becerisiyle harmanlanmış yumuşaklığı, kişiyi saran bir huzur duygusu yaratıyor. Evde çalışmayı sevenler ve onların ihtiyaçları da düşünülerek seriye ek olarak tasarlanan ve kendi kategorisinde ödül alan çalışma masası ise, pirincin netliği ve ışıltısının deri ve ahşapla harmanlandığı çok özel bir parça. Nar çalışma masası, zanaatkârın el becerisinin gerek ahşap gerekse deri parçalarda kalitesini ortaya seriyor.

AKDENİZ’İN SICAK RÜZGARI…

Romantik temasının bir yansıması olan Perge, Akdeniz’in sıcak ve davetkâr doğasını yatak odanıza taşıyor. Aydınlık ve ferah renkleri muhteşem doğasıyla bir araya gelen Perge serisi, provensal tarzı da bu hisle yorumlayarak, huzurlu ve mutlu bir sabaha uyanmanızı istiyor. Ahşabın dokusundan ziyade hissini alarak, mat tercih edilen kaplaması ve keten dokularında seçilmiş olan kumaşlarıyla sükûnet ve dinginlik sunuyor.

Koleksiyonun Kanepe grubunda rahatlık hissi minder ve kırlentlerle maksimuma çıkarılmış.
Koleksiyonun “Kanepe” grubunda rahatlık hissi, minder ve kırlentler ile maksimuma çıkarılmış…
Tuna Ev'in 2016 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu için hazırladığı ürünlerin tanıtımı için düzenlediği kokteyl sırasında konsepti tamamlayan müzik de vardı. Pınar Dikbal ve Arif Ortakmaç'ın oluşturduğu, "Pnrdkbs Band" ikilisi konuklara harika bir müzik ziyafeti de verdi...
Tuna Ev’in 2016 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu için hazırladığı ürünlerin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen kokteyl sırasında, konsepti tamamlayan müzik de vardı. Pınar Dikbal ve Arif Ortakmaç’ın oluşturduğu “Pnrdkbs Band” ikilisi, konuklara harika bir müzik ziyafeti verdi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı