Valelerin para hırsı trafiği riske atıyor…

Kaldırım işgalleri nedeniyle yaşanmaz hale gelen Kadıköy sokakları ve caddelerinde görüntüler hiç iç açıcı değil. Hemen her mekanda hizmet veren valeler bazen sınırı aşınca, ortaya istenmeyen manzaralar çıkabiliyor. Aynı görüntüler Üsküdar, Maltepe ve Ümraniye başta olmak üzere Anadolu Yakası’nın birçok ilçesinde de yaşanabiliyor.

Kaldırım kenarlarına daha çok araç sığdırmak için otomobilleri yola dikey şekilde park eden valeler, duba ile sınırları da kendileri belirleyerek vatandaşın özgürce kullanması gereken ana arterleri yarı yarıya kısıtlıyor. Yer yer trafik yoğunluğuna da neden olan manzaralar, bisiklet sürücüleri için de ciddi kaza riskini beraberinde getiriyor. Diğer yandan, yerel yönetimler tarafından dört bir yanı ücretlendirilmiş sokaklar ve ana arterler dikkat çekiyor!

VATANDAŞIN CANI RESMEN TEHLİKEYE ATILIYOR…

Kadıköy Life Dergisi’ne yansıyan görüntüler Kalamış Parkı yanında, Dereağzı Spor Tesisleri’ne komşu bir mekan çevresinde yaşandı. Ambulans ve itfaiye gibi hayati önem taşıyan araçların acil geçişinde de risk doğurabilecek vale hataları, günlük yaşantıyı önemli ölçüde olumsuz etkiliyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı