UMAY, Levent Üzümcü söyleşisiyle Suadiye’de açıldı

Bireylerin kişisel gelişim yolculuklarına eşlik etmek üzere “Bilim-Sanat ve Yaşam Eğitimleri” düzenleyen UMAY, Suadiye’de hizmete girdi. Sanatçı Levent Üzümcü’nün katılımıyla gerçekleşen açılışa, basın ve Kadıköy’ün değerli sakinleri katılım gösterdi.

Rollo May; “Herhangi bir tarih döneminin psikolojik ve tinsel mizacını anlamak istiyorsanız, bunu o dönemin sanatının derinlerinde aramaktan daha iyisini yapamazsınız” der. Dolar yükseliyor, ülkede gerçekleşecek uluslararası sanat fuarları iptal oluyor. Peki, bu arada sanat belleğimize neler oluyor? Toplumsal iyileşmenin, bireysel iyileşmeden geçtiğine inanan Mehtap Kurbanzade ve Meltem Gedikoğlu tarafından kurulan Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi’nin 18 Şubat Cumartesi günü Suadiye’de gerçekleşen açılışında, gündemin sanat belleğimize attığı çizikler Levent Üzümcü’nün yorumlarıyla tartışıldı.

Levent Üzümcü

LEVENT ÜZÜMCÜ: SANAT, TOPLUMDAN AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ…

Sanatı toplumdan, toplumu da sanattan alıkoyan gündemi değerlendiren sanatçı; “Biz sanatçılar, sanatımızda kardeşlik ve barıştan bahsediyoruz. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük armağan bu değerlerimiz ve umuttur. Umut biterse, yaşam biter” şeklinde konuştu. “Şartlar ne olursa olsun, sanat toplumdan ayrı düşünülemez” diyen Üzümcü; “Sanat ve sanatçı yaşamın ta kendisidir. Umay’da sadece sanatı değil, bilim ve yaşamı da içeren görüşlerimizi konuşmak üzere bir aradayız. Bilimin, yani bilginin ışığında tarihi gerçekten okuyan ve araştıran insanlar, gelecek nesillere uzanan gerçek sanatın yaratıcıları olacak” ifadelerini kullandı.

UMAY

SANAT VE BİLİMİN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ…

Son sahnelediği oyunu “Anlatılan Senin Hikayen” ile ilgili “Seni, beni, insan hikayelerini anlatıyorum. Oyunumda kardeşlikten, barıştan ve vicdandan bahsediyorum. Çünkü bugün içinde bulunduğumuz durumun sadece eğitimle değil, vicdanla da alakası vardır” açıklamasında bulunan Levent Üzümcü, UMAY’ın kurucuları ile sanat ve bilimin iyileştirici gücüne de değindi.

ALANINDA UZMAN KİŞİLER ARACILIĞIYLA BİRÇOK BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK…

Merkezin yönetici ortaklarından Ayşen Mehtap Kurbanzade; Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi olarak her biri alanında uzman 30’a yakın tecrübeli rehber, eğitmen ve danışmanlar aracılığıyla tek günlük ya da uzun süreli eğitimlere ev sahipliği yaptıklarını söyleyerek, aynı zamanda koçluk hizmetleri verdiklerini, sanatın iyileştirici gücünü insanlara iletmeyi amaçladıklarını belirtti. Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi’nde resimden sanat tarihine, senaryodan 65 yaş üstü tiyatro eğitimine kadar birçok eğitim, alanında uzman olan eğitmenler tarafından verilecek.

UMAY
Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi kurucuları Ayşen Mehtap Kurbanzade ve Meltem Gedikoğlu, sanatın iyileştirici gücünü kullandıklarını belirtti…
UMAY’da senaryodan sanat tarihine birçok alanda eğitim verilecek. Eğitmenler ise kendi alanlarında uzman isimlerden oluşuyor…
Suadiye’deki açılışa Kadıköylü sanatseverler yoğun ilgi gösterdi…
Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi’nin iletişim danışmanlığını Selin Keleşer ve Orkun Özocak yapıyor…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı