Teksin Sanat’ta “Dün, Bugün ve Yarın”…

Ressam Teksin Özgüz’ün “Dün, Bugün ve Yarın” konulu resim ve performans sergisinin açılışı, Göztepe’deki atölye ve sergi mekanında birçok sanatçı ve sanatsever topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

İzleyenleri şaşırtan bu sergide İstanbul temalı resimler, ışık ve ses performanslarıyla farklı bir konseptte izleyicilere sunuldu. Sanatçı, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada resimlerini ve sergisini şöyle değerlendirdi:

DOĞA, BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR AÇILIM NOKTASI…

“Doğa dediğimiz, yaşamsal varoluşun en tabi alanı ile sanat dediğimiz, insanın akıl, bilinç ve sezgi süreçleri; saflık ve pür ifade, oluş noktasında birbirine çok benzer. Doğa  da gerçekte yalınlığın içinde var olur, sanat da. Doğanın gerçekliğini, giderek yok edilmeye çalışılan, kirletilen ve anlamsızlaştırılan özelliğini, kendi sanatımın içinde senteze kavuşturmaya çalışıyorum. Sanatım sadece doğa merkezli değil ama, benim için doğa hem kendi oluşumumuz, hem de sanatsal gerçeklik için önemli bir açılım noktası. Ben de bu açılım noktalarını kendi dilimle yeniden, öğretici  boyutu  da olan şekillerde anlatmaya çalışıyorum. Bu sergimde de İstanbul’u konu alarak, bu şehri ‘Dün, Bugün ve Yarın’ olarak yorumladım.”

TEKSİN SANAT

Göztepe Mah. Prof. Hulusi Behçet Cad. No:24 Kadıköy

Tel: (0216) 385 32 66 – GSM: (0532) 453 51 23

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı