Sanat ve otomobil Bağdat Caddesi’nde buluşuyor

Bağdat Caddesi

İstanbul aşığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’un “İstanbul: Be My World” temalı yeni sergisi, 04-15 Mayıs tarihleri arasında Kosifler Oto Bağdat Caddesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Renkli İstanbul resimleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu hayranlıkla yaptığı Atatürk temalı eserleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon, 2016 yılının ilk sergisini Kosifler Oto desteğiyle Bağdat Caddesi’nde açıyor. İstanbul’un yoğun şehir hayatının temposunu, dokusunu ve parlak renklerini tuvali ile buluşturan Ned Pamphilon, bu sergisinde “İstanbul’a Gel, Benim Dünyam Ol!” sloganıyla sesleniyor. İstanbul’un iki yakasındaki hayata dair önemli anları resmeden sanatçının 12 eseri, 04-15 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

İSTANBUL’UN FİGÜRLERİ OTOMOBİLE EŞLİK EDİYOR…

Ned Pamphilon’un “İstanbul: Be My World” sergisi için boyadığı İstanbul temalı eserler içinde, Kosifler Oto’nun 30. yılı anısına özel BMW temalı bir sanat eseri de yer alıyor. Sanatçının Tarihi Yarımada’nın önemli simgeleri ile BMW X1 modelini bir araya getirerek yaptığı orijinal tabloda, İstanbul’un figürleri bu otomobile eşlik ediyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı