Saint Joseph öğrencilerine seyirciden tam not

İstanbul Özel Saint Joseph Fransız Lisesi tiyatro ekibinin “2h14” (2’yi 14 geçe) adlı oyunu, geçtiğimiz haftalarda seyircisiyle buluştu. Tiyatro severler ve eleştirmenlerden büyük alkış alan oyun, gördüğü ilgi üzerine Ankara’da Tevfik Fikret Lisesi tarafından düzenlenen Fransız Liseleri Tiyatro Şenliği’nde de sergilendi.

Kanada’nın Quebec eyaletinde doğup büyüyen David Paquet tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki liselerde gerçekleştirilen silahlı saldırılara ithafen kaleme alınan oyun, bir grup liselinin sancılı geçen ergenlik sürecini ve bu dönemde kendilerince geliştirdikleri çözümleri ele alıyor. Oyunda Pascale Tortue, çocuğunun arkadaşlarını öldürdükten sonra intihar etmesinden kendisini sorumlu tutarken; Pascale Hirondelle ise yaşananların kendisiyle ilgisi olmadığını düşünür ve bu yüzden oyun boyunca diğer iç sesiyle yaşadığı çatışmalara yenik düşer.

saint-joseph-ogrencilerine-seyirciden-tam-not (2)

SES, IŞIK VE SAHNE GÖSTERİSİYLE BÜYÜLEDİLER…

Fransızca orijinal diliyle oynanan oyun; ses, ışık ve sahne gösterisiyle seyircilerden tam not aldı. Oyunun kadrosunda ise şu isimler yer aldı: Ekinsu Akyürek, Beril Belli, Sıla Furtuna, Merve Kartal, Irmak Küçükaksu, Mert Gökçen, Ata Tekin, Pelinsu Turan, Eylül Onar, Sezgi Kocagöz, Doruk Özsoy, Ecem Yüksel, Elçin Önder ve Doğa Pınarlı.

saint-joseph-ogrencilerine-seyirciden-tam-not (1)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı