Saffet Emre Tonguç’a sevgi seli…

Dünyaca ünlü gezgin, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç’un hayranları unutulmaz bir gün yaşadı. Akasya Acıbadem’de düzenlenen söyleşiye konuk olan Tonguç yine akıcı dili ile büyüledi, kendine hayran bıraktı. Söyleşi sonunda ise izdihamı aratmayan manzaralar sevgi seline dönüştü.

Uzun yıllardır Hürriyet’in seyahat yazarlığını yapan ve son olarak TOURMAG Turizm Dergisi’nde de yazılarını okurları ile buluşturmaya devam eden Saffet Emre Tonguç, dünden bugüne anılarını özetlediği sohbetinde hem güldürdü, hem de düşündürdü.

TONGUÇ İÇİN İL DIŞINDAN AKIN ETTİLER…

Yıllardır Türkiye ve birçok ülkede seçkin gezi turları düzenleyen, beraberinde sayılı dünya liderlerine de turizm rehberliğinde öncülük eden Saffet Emre Tonguç’u görebilmek ve kitaplarıyla paylaştığı birçok deneyimi yüz yüze yaşayabilmek isteyenlerin adresi Akasya Acıbadem oldu. İstanbul’a komşu illerin yanı sıra Ankara’dan da Tonguç için Akasya Acıbadem’in yolunu tutanların bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu görüldü. Yoğun ilgiye karşılıksız kalmayan sempatik yazar, sevenleri ile bol bol özçekim gerçekleştirdi.

İSTANBUL DÜNYANIN BAŞKENTİ…

Konuşmasının bir bölümünü İstanbul’a ayıran Saffet Emre Tonguç; “İstanbul dünyaya bir hediye. İstanbul gibi hiçbir şehir yoktur ki iki kıta arasında kurulmuş olsun, ortasından deniz geçsin, üç imparatorluğa ev sahipliği yapsın ve sayısız zenginlikleri olsun. Yıllardır şehrimizi aralıksız geziyorum. Hala yeni yerler keşfediyorum, böyle bir güzel şehir görmedim” diyerek, İstanbul’un özelliklerine dikkat çekti.

AKASYA ACIBADEM’DE RENKLİ GÖRÜNTÜLER…

Ünlü yazarın yengesi Zerrin Tonguç ve yeğenleri İrem Naz ile Kerem Can Tonguç’un da katıldığı söyleşide, Saffet Emre Tonguç’un çocukluk arkadaşı tanınmış iç mimar Nursema Öztürk de sürpriz yaptı. Akasya Acıbadem’in departmanları tarafından başarıyla sona erdirilen söyleşi etkinliklerinde yaşam merkezine renkli görüntüler yansıdı.

İşte TOURMAG Turizm ile Kadıköy Life Dergisi objektifine yansıyan kareler…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı