Rock müziğin yeni yüzü; Gamze Lim Rockmania

Uzun yıllar birbirinden farklı çalışmalara imza atan Gamze Lim, ilk profesyonel albümü “Gamze Lim Rockmania” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

İstanbul’un seçkin müzik stüdyolarında, müzik sektöründen kendi alanlarında her biri birbirinden değerli 40 kişilik müzik ekibinin emeği ile 3 seneye yakın bir sürede, tüm enstrümanlar canlı kaydedilerek hazırlanan albüm; Rock, Pop-Rock, Country, Rock’n Roll ve Orient-Rock tarzlarında farklı soundlar barındıran 14 sözlü eserden oluşuyor. Gamze Lim Rockmania’nın müzik prodüktörlüğü Galip Kayıhan’a, eser düzenlemeleri ise Burak Saltan ve Okay Barış’a ait. Söz yazarı ve besteci kimliği ile de albümde yer alan Gamze Lim’in 6 eserde imzası bulunuyor. Albümde söz ve bestesiyle katkıda bulunan diğer eser sahipleri ise Seda Akay, Tezer Soykök, Burak Saltan, Bulut Bostancı, Galip Kayıhan ve Okay Barış.

Gamze Lim Rockmania

GAMZE LİM HAKKINDA…

Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi’nden Müjgan Özçay’ın öğrencisi olarak dört sene batı müziği şan opera eğitimi alan Gamze Lim, müzik hayatının ilk yıllarında Eurovision Türkiye finalinde değerli müzik üstadı Timur Selçuk’un ekibinde yer aldı. Ahmet Güvenç & Selmi Andak prodüksiyonu olan bir tango albüm projesinde, lirik soprano olarak altı eser yorumladı.

Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz büyük üstad Melih Kibar’la da “Coca Cola” başta olmak üzere pek çok jingle, dizi ve film müziği seslendiren Gamze Lim, aynı zamanda Melih Kibar’ın “Yadigar” ve “Buddha Bar” albümlerinde yer alan “Mesaj” adlı eseri yorumladı. Soner Arıca’nın 2015 yılında seslendirdiği “Yapboz” isimli şarkının sözleri de Soner Arıca ve Gamze Lim imzasını taşıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı