Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’e Altın Madalya

Dünyanın sayılı beyin cerrahlarından Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Avrupa-Asya Nöroşirurji Akademisi’nin 1984’ten beri verilen 5. Altın Madalya’sının sahibi oldu.

Dünyanın sayılı akademik beyin cerrahisi topluluğu olan, Avrupa ve Asya’dan 50’şer aktif üyesi bulunan Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi’nin (Academia Eurasiana Neurochirurgica) 1984’ten beri verilen 5. Altın Madalya’sının sahibi, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı – Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir oldu. Beyin cerrahisinin gelişimine katkılarından dolayı Academia Eurasiana Neurochirurgica’nın Altın Madalya’sını almaya hak kazanan Pamir; “Bu ödül akademinin en yüksek şeref payesidir. Benim açımdan çok sevindirici ve gurur verici” diye konuştu. 1984 yılında kurulan ve her iki yılda bir toplantı yaparak üst düzeyde beyin cerrahisindeki sorunları tartışan Avrupa-Asya Beyin Cerrahisi Akademisi’nde geçmişte genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı yapan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, 2007-2009 yılları arasında da akademiye başkanlık yapmıştı.

BEYİN CERRAHİSİNE BÜYÜK KATKI…

Bir dönem Türk Nöroşirürji Derneği Başkanlığı’nı yürüten; Amerikan, Alman ve Dünya Nöroşirürji Akademilerinde üyeliği bulunan, 17 ulusal ve uluslararası derneğin üyesi olan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in nöroşirürji üzerine 200’ün üzerinde uluslararası, 100’den fazla ulusal dergilerde yayınlanmış çalışması bulunuyor. Bugüne dek 175 uluslararası ve 385 ulusal kongre bildirisi ile 35 uluslararası ve 57 ulusal konferansa katılımda bulunan Pamir, dünyanın sayılı beyin cerrahlarının arasına alındığı Amerikan Beyin Cerrahi Akademisi’nde de görev aldı. 1953 doğumlu olan Prof. Dr. Necmettin Pamir, American Academy’e Prof. Dr. Gazi Yaşargil’den sonra girebilen ikinci Türk beyin cerrahı.

GENÇLERE 3 ÖNEMLİ MESAJ…

Dünyada her alanda olduğu gibi tıp alanında da ilerlemenin ve yeni bilgilerin ortaya çıkmakta olduğunu belirten Prof. Dr. Necmettin Pamir; “Gençlere en büyük tavsiyem hangi dalı seçerlerse seçsinler meraklı olmalarıdır, düşünmeleridir, çalışmalarıdır ve evrensel bilgiye katkıda bulunmalarıdır” dedi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı