Kalamış’ın huzuru kaçtı!

İstanbul’un huzur köşesi Kalamış, inanılmaz hırsızlık olayı ile sarsıldı. Apartmanın bahçesine giren dört hırsız, Türkiye’de ender bulunan 25 bin lira değerindeki motosikleti kucaklayıp götürdü. Yıllardır dişinden tırnağından artırarak birkaç ay önce hayalindeki motorunu alabilen Efe Çeliktaban, “Nereye gidiyoruz” dedirtecek açıklamalarını Kadıköy Life Dergisi’ne gerçekleştirdi.

Gürsoy Apartmanı’nın zemin katında oturan genç işadamı Efe Çeliktaban, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de misafirini ağırladıktan sonra gece yarısı evine geldi. Sabah erken saatte işine gitmek üzere apartman kapısından çıkan işadamı, şok manzara ile karşılaştı.

motosiklet-hirsizlik-kalamis-magdur-efe-celiktaban-kadikoy-life-dergisi (5)

MOTOSİKLETTEN ÇOK, HIRSIZLIĞIN OLAĞAN ALGILANMASINA ÜZÜLÜYORUM…

Büyük şok yaşayan 33 yaşındaki Efe Çeliktaban’ın, emniyet güçlerine ihbarda bulunmasının ardından çaresiz bekleyişi başladı. Ancak olayın üzerinden iki hafta geçmesine rağmen zanlılara yönelik bir sonuç çıkmaması ile birlikte umutlu bekleyiş, yerini karamsarlığa bıraktı. Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan mağdur; “Burası Kalamış, kendimizi en güvende hissettiğimiz yerlerdendi. Hiç tanımadığımız, yüzünü görmediğimiz garip garip insanlar sokaklarda dolaşıyor. Kendi semtimizi tanıyamıyoruz artık. Düşünün, gece yarısı apartmanınızın bahçesine elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar. Siluetlerinin yansıdığı görüntüler bir kameraya takılmış, yanılmıyorsam dört kişi birden motosikletimi kucaklayıp götürüyorlar. Bugün malımızı çalan, yarın da canımızı alır. Toplumumuzda hırsızlık vakaları o kadar olağan hale gelmiş ki, insanlara anlattığımda ciddi bir tepkileri bile olmuyor. Hatta ‘Üzerine soğuk su iç’ diyenler oluyor. Ben soğuk su içmeyeceğim, sonuna kadar emeğimin, hakkımın peşinde olacağım. Öncelikle, bölge genelinde o tarihlere ait mobese ve güvenlik kamerası görüntülerinin, zanlıların yakalanmasında yardımcı olacağını düşünüyorum” dedi. İşadamının sözlerinin devamında ise şok gerçek ortaya çıktı.

motosiklet-hirsizlik-kalamis-magdur-efe-celiktaban-kadikoy-life-dergisi (4)

O APARTMAN GÜNLERDİR MARKAJ ALTINDAYMIŞ…

Kadıköy’ün nezih ve merkez semtlerinde son zamanlarda sık sık hırsızlık vakalarının gerçekleştiğine dikkat çeken Çeliktaban; “Olaydan üç gün öncesinde de binamızdaki üç daireye hırsızlık girişimi oldu. Bir tanesine girmeyi başardılar. O zamanlarda muhtemelen motosikletime de göz koymuşlardı. Bu eylemi namahremimiz olan apartman sınırlarımızın içerisinde, bahçemizde gerçekleştirdiler” şeklinde konuştu. Gözler, motosikletin bulunması umuduyla gerçekleşecek çalışmalara ve sonuçlarına çevrildi. Mağdur işadamı; “Benim gibi başkalarının da mağdur olmaması için mücadelemi artırarak sürdüreceğim” mesajı verdi.

motosiklet-hirsizlik-kalamis-magdur-efe-celiktaban-kadikoy-life-dergisi (1)

Efe Çeliktaban

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı