Pastoral Sanat Evi yeni adresinde…

Pastel Society of America’nın (PSA) imza yetkili Türk üyesi ünlü ressam Bülent Turan’ın 12 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Pastoral Sanat Evi, Göztepe Tanzimat Sokak’tan yeni adresine taşındı. Bulunduğu binadan kentsel yenileme nedeniyle yaklaşık 100 metre mesafedeki yeni yerine taşınan atölye, bundan böyle sanatsever dostlarına Göztepe Güvenç Sokak’ta ev sahipliği yapacak.

Pastoral Sanat Evi’nin adresi çeşitli nedenlerle birkaç kez değişmiş; 2010 yılından itibaren Göztepe Tanzimat Sokak’ta bulunan atölyeyi sanatseverler, Bülent Hoca’nın öğrencileri ve dostları benimsemişti. Her hafta öğrencilerin dört gözle beklediği resim dersleri, sanat sohbetleri, uluslararası yarışmalarda ödül alan resimlerle bu sıcacık atölyede birbirinden güzel anılar paylaşıldı. Pastoral’in bulunduğu apartmanın da yenilenmek üzere müteahhide verilmesiyle, atölye yeni adresine taşınmak zorunda kaldı. Sanatsever dostlarının da yardımıyla dünya kadar resim malzemesi, resmi yapılmış ya da yapılacak obje, yağlıboya,  pastel ve suluboya resimler paketlenerek, yaklaşık 100 metre mesafede kiralanmış olan yeni atölyeye taşındı.

Bülent Turan, bu durumu alışılmış üslubuyla şöyle açıklıyor: “Türk inşaat sektörü ekonomisine bizim de küçük bir katkımız olsun diye, yıllardır çalıştığım atölyemi tarumar ederek, uzun aramalar sonucunda bulup da kiraladığımız bu daireye taşındık. Şimdiki atölye, daha da eski bir apartmanda yer alıyor. Her sokaktaki 20 binanın 19’u yıkılıp yenilendiği için, bütün yapsatçıların gözünün bizim apartmanda olduğunu düşünüyorum.”

Yeni Pastoral de eskileri gibi sıcacık… Her yerde resimler, illa ki klasik müzik, boya, terebentin ve kahve kokusu… Üstelik artık sadece resim değil, Hülya Erenay ve Suha Gürkan ile seramik çalışmaları da var. Sanat sohbetleri zaten hep var…

PASTORAL SANAT EVİ

Güvenç Sok. Ahmet Kavlak Apt. No: 14/2 Göztepe – Kadıköy

Pastel Society of America’nın (PSA) imza yetkili Türk üyesi ünlü ressam Bülent Turan…
Seramik sanatçısı Suha Gürkan…
Seramik sanatçısı Hülya Erenay…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı