Bağdat Caddesi, “Cumhuriyet Yürüyüşü”ne hazır…

Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok etkinlikle kutlayacak. Bu yıl 22.’si yapılacak olan “Cumhuriyet Yürüyüşü” için bütün hazırlıklar tamamlandı.

Bu yıl “Barış İçinde Cumhuriyet” sloganıyla Cumhuriyet Bayramı haftası boyunca birçok etkinlik gerçekleştirecek olan Kadıköy Belediyesi, 29 Ekim’de yapılacak Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü için bütün hazırlıklarını tamamladı. 24 Ekim Cumartesi günü bando gösterileri ve bayrak dağıtımıyla başlayacak olan Cumhuriyet Haftası etkinlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim akşamı Bağdat Caddesi’nde yapılacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü ile son bulacak.

HAYDARPAŞA GARI’NDA CUMHURİYET GECESİ…

Bu yıl Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan yeniliklerden biri, tarihi Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek olan “Cumhuriyet Gecesi”…  27 Ekim Salı günü saat 20.00′da gerçekleşecek geceye tüm Kadıköylüler davetli. Gecede, Prof. Dr. İlber Ortaylı ile “Cumhuriyet Türkiye’sinde Eğitim” konulu söyleşi etkinliği gerçekleşecek. Haydarpaşa’da Cumhuriyet Gecesi’nde ayrıca, İstanbul Senfoni Orkestrası ve Kadıköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Cumhuriyet Fotoğrafları” sergisi olacak.

“BARIŞ İÇİNDE CUMHURİYET”…

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim saat 19.00′da Bağdat Caddesi’nde yüz binleri buluşturacak. Geleneksel hale gelen ve tüm İstanbulluların ilgi gösterdiği Cumhuriyet Yürüyüşü, Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’dan başlayacak. “Barış içinde Cumhuriyet” mesajlarının verileceği Cumhuriyet Yürüyüşü, canlı yayın araçları ile takip edilerek dünyanın her yerinden internet ve televizyondan eşzamanlı olarak izlenebilecek.

“KARDEŞLİĞE HEP BİRLİKTE YÜRÜYELİM…”

Cumhuriyet Yürüyüşü’ne ev sahipliği yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her sene olduğu gibi bu sene de hep birlikte karşılayacağız. Kadıköy’ün sokaklarında, Cumhuriyet’in kazanımlarının coşkusunu barış ve kardeşlik içinde birlikte yaşayacağız” dedi. Türkiye’nin katliamlarla değil, insanların huzurlu ve mutlu yaşadıkları bir ülke olarak anılması gerektiğini ifade eden Nuhoğlu, 29 Ekim’de gerçekleşecek yürüyüş için “92 yıl sonra bir kez daha Cumhuriyet’in kazanımlarıyla barışa, kardeşliğe hep birlikte yürüyelim” çağrısı yaptı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı