Murat Yenyıl’dan yeni şarkı: Firar Ettim

Murat Yenyıl’ın merakla beklenen şarkısı “Firar Ettim”, Özdemir Plak etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Güçlü sesiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan Yenyıl’ın bu yıl sonuna doğru farklı bir şarkı hazırlığı içinde de olduğu öğrenildi.

Söz ve müziği Gülşah Topsakal’a ait olan çalışmanın aranjörlüğünü Selim Topsakal yaptı. Aşina Demir ile birlikte Galata Orkestrası’nın kurucularından olan Murat Yenyıl, özellikle beş yıldızlı otellerdeki özel gecelerde sergilediği performanslarıyla farklı bir yerde tutuluyor.

MURAT YENYIL HAKKINDA…

Murat Yenyıl, 8 Aralık 1975 tarihinde Adana’da doğdu. 1993 yılından bu yana kendini müziğe ve bu alanda gelişmeye, ilerlemeye adadı. Adana’da başlayan müzik hayatı Antalya, Çanakkale, Kıbrıs ve İstanbul’ daki kaliteli mekanlarda devam etti. 2009 ve 2012 yılları arasında Taşkın Sabah & Hertell Orkestrası’nda yorumcu olarak çalıştı. Değerli şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan’ın sevilen sanatçılarla düet yaptığı “Seni O Kadar Çok Sevdim Ki” albümünde kendisiyle iki duygusal eseri düet yaptı. 6 Mart 2013 tarihinde İstanbul’a yerleşti. Sahne çalışmalarına burada devam etmekte.

Murat Yenyıl

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı