Muharrem İnce’den Bağdat Caddesi’ne geceyarısı çıkarması!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde geceyarısı mitingi düzenledi. Mitingden önce onbinlerce insanla yürüyüş gerçekleştiren ve Kadıköylülerin büyük ilgisiyle karşılanan İnce, Göztepe’de halka hitap etti. Türk siyasi hayatına ilk kez “geceyarısı mitingi” kavramını getirdiklerini belirten Muharrem İnce; “Şu an caddenin ucunu göremiyorum, akın akın geliyorlar. Siz Kadıköylüler hani büyük bir değişim başlattınız ya, aynısını 24 Haziran’da da yapacaksınız” diyerek, Fenerbahçe Kongresi’ne atıfta bulundu.

muharrem ince

Son derece esprili bir konuşma sürdüren Cumhurbaşkanı adayı İnce, Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kıraathane” projesine değinerek; “Bakın ben Cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan’a bir kıraathane açacağım. Kekler de benden! Çıkmış ‘Kekler, çaylar’ bedava diyor. ‘İnce’nin dediği gibi iskambil falan yok’ diyor. Sana mı soracak millet iskambil oynarken? Çocuk sayısını sana soracak, doğum yöntemini sana soracak, iskambili de mi sana soracak? Sen kendini ne sanıyorsun? Şimdi ben de Kadıköy’den 81 milyona sesleniyorum. 16 yılın sonunda eğer 35 günde ince hastalığa yakalanmazsa, yani hala normal düşünüyorsa, bu kıraathane projesi bence FETÖ’cülerin projesi. Kandırıyorlar bunu” dedi.

MUHARREM İNCE: SEÇİLMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?” sorusunu hatırlatan Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdoğan bana ‘Birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın’ diye sordu. Kendisine sesleniyorum, iddialı insanları severim. Seni de beğendim, iddialısın. Sana söz veriyorum, bu seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım ama bir şartım var. İstediğin bir televizyon programında benimle yayına çık, ondan sonra. Öyle beleş yok. Benimle televizyona çıkacaksın. Televizyonu, sunucuyu, saatini, gününü sen seç. Yanına 200 tane danışmanını al, yetmedi prompterını al, karşıma çık. Eğer bunu yaparsan, söz veriyorum siyaseti bırakacağım ve sözümün arkasındayım.

ÖZGÜR DÜŞÜNEN, DEMOKRAT, SORGULAYAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ…

Seçilmem durumunda nasıl bir dil ve din politikası izleyeceğimi de aktarayım. Bir çocuğun dindar olup olmayacağına devlet karışamaz. Aile karar verir buna. Dindar nesilden hiçbir korkum ve sorunum yok, fakat kindar nesil istemiyorum. Özgür düşünen, demokrat, sorgulayan bir nesil yetiştireceğiz. Bakın, din ve dil konusunu ne yapacağız. Herkese, bütün öğrencilere resmi dil olan Türkçeyi öğreteceğiz. Anasının dilini, evinde konuştuğu dil neyse onu öğreteceğiz. Bir uluslararası dil öğreteceğiz. Din konusunda bazıları ‘Ben günde 2-3 saat din öğretilmesini istemiyorum, daha çok istiyorum’ diyor. Biz devlet olarak bunu sağlayacağız. Seçmeli ders olarak ne istiyorsa onu sağlayacağız. Öbürü de diyor ki, ‘Ben senin zorunlu din dersini istemiyorum’. Ona da hayhay diyeceğiz, sen de alma diyeceğiz. Zorlama yok, talepleri karşılama var.

OY ORANLARI KAPANIYOR…

Oy oranlarına gelecek olursak, ben öyle atmam. Başladığımızda, 4 Mayıs’ta oyumuz yüzde 26’ydı. Şu anda aramızda 1-2 puan kaldı. 30’un üzerinde kafa kafaya gidiyoruz. Başlarken bu iş ikinci tura kalsın diyordum, artık ikinci tur değil, birinci turda halledeceğiz diyorum. Ama bunu yapabilmek için çok çalışmamız lazım. Dört saat uyku herkese yeter. Yorulmak, hastalanmak yok, marifet var.”

BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI…

Miting sonrasında vatandaşların yoğun ilgisine otobüsten selam vererek katılan Muharrem İnce, uzun süre miting alanından çıkamadı. Katılanların cep telefonları ışıkları ile zaman zaman ilginç görüntüler oluşturduğu ve meşalelerle katıldığı miting, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı