Moda’ya üçüncü butik otel geliyor…

İlk olarak Melek Oteller Grubu’nun kazandırdığı Melek Otel ile butik oteller bölgesine adım atan Moda’da, üçüncü butik otelin de yolu göründü. Dr. Esat Işık Caddesi üzerinde yapımı devam eden otelin kaba inşaatının tamamlandığı ve yıl sonuna doğru hizmete gireceği bildirildi.

DERVİŞOĞLU İNŞAAT YAPIYOR….

Otelin küçük bir butik otel olmasına rağmen, inşaatın yapımını üstlenen firmanın sektörün büyüklerinden olması ise dikkat çeken başka bir nokta. Çekmeköy’de yüzlerce daireden oluşan siteler ile Bağdat Caddesi ve çevresinde milyon dolarlık konutların inşasının yanı sıra Türkiye’nin en modern ve büyük hastanelerinden birinin yapımını gerçekleştiren Dervişoğlu İnşaat’ın 12 odalı otel projesinin öyküsünü, Mimar Samet Öztürk’ten öğrendik.

Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Samet Öztürk; butik otelin küçük bir proje olmasına rağmen, akıllı bina özellikleri taşıdığına dikkat çekerek bölgeye değer katacağını söyledi…

TOP-KON TURİZM TARAFINDAN İŞLETİLECEK…

Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olan Mimar Samet Öztürk, şu açıklamalarda bulundu: “TOP-KON Turizm tarafından işletilecek 12 odalı butik otelin inşaatını tamamlamak üzereyiz. Otel küçük bir butik otel, ancak önemli ve büyük uzmanlık gerektiren özelikleri var. Çok daha güçlü olması için zeminde son teknolojiyi kullandık, jet graud tekniğini uyguladık. Maliyet çok arka planda kaldı, yerini ise konfor ve güvenliğin önemi aldı.”

Muhteşem bir Kalamış Koyu ve Adalar manzarasına sahip olan butik otelin büyük ilgi görmesi bekleniyor…

12 ODALI OTELE 12 ARAÇLIK OTOPARK…

İstanbul’daki binaların pek çoğunda otopark görmenin neredeyse imkansız olduğunu dile getiren Öztürk; “12 odalı butik otelin ihtiyacını tam olarak karşılasın diye 12 araçlık otopark yaptık. Bölgenin sosyal değerlerini de dikkate alarak, özellikle dış görünümde estetik çalışmasına farklı bir soluk kazandırmak istedik. Akıllı bina özelliğiyle yangın gibi olağanüstü durumlara karşı özel sistemler kullanıyoruz. Kış bahçemizde dört mevsim Marmara Denizi’ne komşu olacak misafirleri muhteşem bir Fenerbahçe, Kalamış, Adalar ve Moda manzarası bekliyor. Deniz ve otel arasında hakim olan yeşil alanlar ise çevreye ayrı bir renk katacak” dedi.

Samet Öztürk, yıl sonuna doğru açılacak olan butik otelin bir başka özelliği olarak, 1950’li yıllarda hemen yanında tamamı ahşap bir yapı olan Riviera Oteli’ne komşu olduğu bilgisini paylaştı…
Bölgenin Melek Otel’den sonraki ikinci oteli, Bahariye Caddesi’nde geçtiğimiz aylarda hizmete giren Pasha Otel oldu…

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı