Hurşit Yıldırım’dan Bağdat Caddesi dilekçesi

Kadıköylü Milletvekili Av. Hurşit Yıldırım, Bağdat Caddesi’nde trafik terörünü sona erdirmek ve toplumsal duyarlılık yaratmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne dilekçe verdi. Bağdat Caddesi’ni trafik kazalarıyla gündeme gelen bir cadde olmaktan çıkarmak için başlatılan girişimde, kalıcı önlemlerin gerekliliğine vurgu yapılıyor.

Hurşit YıldırımAk Parti İstanbul Milletvekili Av. Hurşit Yıldırım, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Amacım alışveriş, yaşam ve kültürel bir cadde olan Bağdat Caddesi’ni ‘Ölüm Caddesi’ adı ile anılmasından çıkarmak ve trafik terörüne karşı toplumsal duyarlılık oluşturmak. Göz göre göre kuralları çiğneyip, insanların hayatlarını tehlikeye atanlara, caddeleri hız pisti olarak kullananlara ve trafik magandalarına karşı tedbirler artırılmalı. Bu anlamda özel önlemler almalıyız” dedi. Yıldırım, Bağdat Caddesi pilot bölge olmak şartıyla büyükşehirlerimizdeki benzer caddeler için de özel önlemler alınmasına dikkat çekti.

BAĞDAT CADDESİ, ÜLKE VE TBMM GÜNDEMİNE TAŞINDI…

Milletvekili Hurşit Yıldırım, bundan sonra da sorunun yakın takipçisi olacağını, ilgili birimlerle işbirliği halinde çalışacağını, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır’ın konuyu ilgili birimlere  havale ettiğini, çalışmayı yakından takip ve desteklediğini ifade ettiği açıklamasında; “Bu çalışma ile trafik terörüne karşı toplumsal duyarlılığın gelişmesine de yardımcı olmak istiyoruz. Bölgede yaşayan, bölgeyi bilen bir vatandaş ve bir milletvekiliyim. Burada yaşayan vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, işletmecilerimizin düşünceleri, beklentileri doğrultusunda kalıcı ve caydırıcı tedbirlere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda vatandaşlarımızın da önerileri doğrultusunda soruna kalıcı bir çözüm bulmak için TBMM Dilekçe Komisyon Başkanlığı’na dilekçemizi verdik. Konuyu ülke ve TBMM gündemine taşıdık” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı