Lezzet kaşifi İsmail Şef’ten Yunan Adaları’na çıkarma…

Bağdat Caddesi’nin ünlü şefi İsmail Doğan; “Gerçek lezzet toprağından gelir” diyerek, İstanbul ve Ayvalık Cunda arasında köprü oldu. Çıtayı yükselten İsmail şef, Yunan Adaları’nın spesiyal lezzetlerini yerinde test ederek Kadıköy’e getirmeye başladı. Son aylarda televizyon ekranlarının da ilgi odağı şef, turizmin lezzet elçileri arasında yerini aldı.

“Aşçılık sanat, yemek aşktır. Gerçek bir yemeği lezzetli yapan ise, malzemelerinin yetiştiği bölgelerin karakteristik özellikleridir” diyen İsmail Şef, Ayvalık Cunda ve Yunan Adaları’ndan yine hayli ağır bir yükle geldi. Ayvalık’ın tanınmış balıkçısı Cundalı Metin Akın, İsmail Şef’in lezzet yolculuğunda en yakın arkadaşlarından. Filia, Kalloni, Skalochori, Sigri ve Eresos; lezzet gezginlerinin en çok uğradığı Yunan yerleşkelerinden…

İsmail Şef ile yol arkadaşı Cundalı Balıkçı Metin Akın, Skala Skamnias’da…

“YORGUNLUĞUMU, MUTLU YÜZLERDE UNUTUYORUM”…

Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan İsmail Doğan, şunları ifade etti: “Çok seçkin damak tadına sahip olan, hatta gurmeleşen müdavimlerimiz var. Mekanımız Moshonis Balıkçısı’na her gelenin farklı lezzetleri tadabildiğinde yaşadıkları mutluluk, günlerin yorgunluğunu üzerimden alıyor. ‘Bu tadı en son Yunan Adaları’nda tatmıştım’ diyen misafirlerimiz, yerinden lezzetlerin devamını beklemeye başladı. En çok rağbet görenler ise Misitra Peyniri, Keçi Peyniri, Vangole, İstiridye, Deniz Kestanesi, Kırlangıç Balığı, Fangiri Balığı, Simi Karidesi, Radıka, Kuşkonmaz, Şefketi Bostan, Akkız, Lototiri Peyniri, Taze Lor, Ayvalık Lor Tatlısı…”

5 kilogramlık taze kırlangıç balığı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı