Caddebostan sahilinde bisiklet turu…

woman-with-bicycle-1436155

İstanbul Şehir Üniversitesi, Yeşilay’ın başlattığı “2015 Genç Yeşilay Mali Destek Programı”nda “Hareketi Seç Projesi” ile en yüksek puanı aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 25 bin TL’lik hibeyi almaya hak kazanan proje, aynı zamanda projenin yaratıcısı olan Şehir Genç Yeşilay Kulübü tarafından yürütülecek.

Proje kapsamında sahada yer alacak genç proje ekibi ile gençlerin zihnindeki sağlıklı yaşam algısının olumlu yönde değişmesine katkı sağlamak ve bu anlamda yeni bir rol model ortaya koyulması amaçlanıyor. Üniversiteli gençlerin himayesinde sürdürülecek projede, 21 Mayıs 2016 tarihine kadar 400 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROGRAMINDAN GEÇECEKLER…

Geçtiğimiz yıldan bu yana hazırlıkları süren, İstanbul Şehir Üniversitesi ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında ilk olarak proje ekibinde yer alacak antrenörler, kapsamlı bir eğitim programından geçecek. 30 antrenörün yer alacağı eğitimler, iki farklı grup halinde programlanacak. Sağlıklı spor seminerleri, antrenörlük eğitimlerinin yanı sıra proje ekibi, parklarda doğru ve etkili bir iletişim kurabilmek için spiker ve diksiyon eğitmeni Murat Atıl eğitmenliğinde “Diksiyon ve İletişim Becerileri” seminerleri alacak.

BELGRAD ORMANI’NDA TREKKİNG, CADDEBOSTAN’DA BİSİKLET TURU…

Projeye katılacak olan antrenörler, Klinik Biyokimya Uzmanı Emine Akın Çakır’ın katılımıyla gerçekleştirilecek “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Semineri” ile “Sağlıklı Yemek Atölyesi” çalışmalarına katılacak. Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirilecek trekking aktivitesinin ardından Caddebostan sahil yolunda yapılacak bisiklet turu, proje ekibi parklarda çalışmalara başlamadan önceki son aktivite olacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı