Lavantishand’den 3 boyutlu el heykelleri

Gelişen teknoloji ile birlikte hediyelik eşya sektörü de yeni ve değişik ürünlerle piyasaya çıkıyor. Bu ilginç ürünlerden biri de, Lavantishand firmasının 3 boyutlu el heykelleri. Konu ile ilgili firmanın atölyesine gittik ve bu ilginç ürünün çıkış hikayesini firma sahiplerinden dinledik.

Mütevazi bir atölyede kendi hallerinde üretim yapan Cemil & Çiğdem Akar çifti karşılıyor bizi. İkisi de uzun süren kurumsal hayatlarını bir şekilde bırakarak bu işe girmişler. Gerisini Çiğdem Hanım’dan dinleyelim:

Lavantishand

ELİNİZİN BİREBİR KOPYASI, ÜSTELİK TÜM DETAYLARIYLA…

“Uzun yıllar süren bankacılık hayatını bıraktıktan sonra hobilerime merak saldım. Önce lavanta keseleri yapmaya başladım. Zaten firmanın da adı oradan çıktı. Daha sonra bu ürünü yurtdışında görüp, geliştirmeye karar verdik. Şu an aldığımız tepkiler gerçekten çok iyi. Üç ürün gamımız var, bunun en çok satanı ev kiti. Müşterilerimiz bunu alıp talimatları uygulayarak, kendi ellerinin heykelinin kalıbını yapabiliyor. Onun dışında birçok kuruma bizzat biz gidip uygulama yapıyoruz. İnsanlara kendi ellerinin birebir kopyasını veriyorsunuz, en belirgin detaylar dahil olmak üzere. Bu arada hemen belirteyim, ürün hem yüze hem de ayaklara uygulanabiliyor. Ayrıca müşterilerimize satış sonrası hizmet de (uygulama bazında) veriyoruz. Zaman zaman karışımla ilgili sorular gelebiliyor.”

UYGULAMASI KOLAY VE HIZLI…

“Kısaca bunu nasıl yapıyoruz” diye soruyorum şaşırarak, Çiğdem Hanım anlatıyor: “Önce bir kovanın içinde ılık su, sonra karışımı döküyoruz ve karıştırıyoruz. Ardından elinizi 5 dakika karışımın içinde bekletiyorsunuz, hepsi o kadar. Donduktan biraz sonra elinizi çıkarıyorsunuz, belli basit işlemlerden sonra elinizin 3 boyutlu heykeli hazır oluyor.”

KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR…

Cemil Bey söyleşimizde söze giriyor: “Aslında bu biraz da sosyalleşme aracı oldu. İnsanlar atölyeye geliyor, ellerinin kalıplarını çıkarıyor. Hem eğlenceli, hem de hediyelik olarak hayli ilginç bir ürün. Çıkan sonuçları kendimizce geliştirdik, üçüncü ürün gamı olarak kişiye özel tasarımlarımız var. Mesleklerine göre kimi şarkıcılara mikrofon, kimilerine abajur olarak tasarımlar yapıyoruz. Yüzlerindeki şaşkınlığı görmek bizim açımızdan memnuniyet verici oluyor.”

YÜZÜNÜZE BİLE GÜVENLE SÜREBİLİRSİNİZ…

Hemen esas konuya girip, Çiğdem Hanım’a sorumu yöneltiyorum; “Bu uygulama kitinde sağlığa zararlı bir şey var mı? İnsanlar ellerini hemen donan bir karışıma sokuyorlar çünkü…” Çiğdem Hanım, uygulamada kullanılan malzemenin sağlık sektöründe kullanılan yosun bazlı bir ürün olduğunu belirtiyor. “Yüzünüze bile sürebilirsiniz güvenle” diyor gözleri parlayarak.

YENİ SÜRPRİZLER YOLDA…

Cemil Bey, ar-ge konusunda yeni çalışmalarının devam ettiğini, yeni sürprizlerle piyasaya ürün vereceklerini belirtiyor. Kendi atölyesini de kendi dizayn etmiş. Bir marka yaratmanın ve yaşatmanın kolay olmadığını, ancak müşteri tepkilerinin kendileri için ciddi motivasyon kaynağı olduğunu söylüyor.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ…

Lavantishand, şu anda facebook ve instagram hesapları üzerinden sipariş alıyor. Aynı zamanda gitti gidiyorda da mağazaları var.Cemil Bey; “Daha yeni olmamıza rağmen bayilik talepleri geldi. Açıkçası bu kadar ilgi beni de şaşırttı” diyor. Söyleşimiz, “Kargolar var bekletmeyelim” sözü ile kesiliyor. “Evet, ne olursa olsun müşteriyi bekletmemek gerek” diyerek röportajı bitiriyor ve bu sevimli girişimci çifte veda ediyoruz.

Diğer Haberler

1 Yorum

  1. Ürün çok kaliteli. Her türlü detayı gözlemleyebiliyorsunuz. Paket içinde kutuları ile geliyor. Yoğurt kabı, vs ile uğraşmıyorsunuz. Girişimci aileye tebrikler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı