Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Şeb-i Aruz Töreni

Uluslararası Mevlana Vakfı Müzik ve Sema Topluluğu, Kadıköy Belediyesi, Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde, Kozyatağı Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde Şeb-i Aruz Töreni düzenlendi.

Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği törende bir konuşma yapan Of Hayrat Derneği Sanat Yönetmeni Hülya Sümer, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinlikte Mevlana’nın 17 Aralık’ta Cenab-ı Hakka kavuşması vesilesiyle bir anma programı düzenlediklerini belirterek, katılımlarından dolayı Kadıköylülere teşekkür etti.

Şeb-i Aruz

SEMA AYİNİ YOĞUN İLGİYLE İZLENDİ…

Programın birinci bölümünde derneğin Türk Sanat Müziği korosu, Şef Serhat Sarper yönetiminde Türk tasavvuf musikisinden seçkin örnekler sundu. Sema ayini öncesinde 23. kuşaktan  torunu Azra Kuyumcuoğlu, ayin ritüelleri konusunda kısa bir konuşma gerçekleştirdi. İkinci bölümde 3. Selim’in Suzidilara Ayini eşliğinde Uluslararası Mevlana Vakfı Müzik ve Sema Topluluğu, Posnişin Nadir Kalbibüyükler önderliğinde sema töreni gerçekleştirdi. Etkinlik, Kadıköylüler tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close