Karne okuldan, şenlikler Kadıköy Belediyesi’nden…

Kadıköy Belediyesi, 23 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili için çocuklara eğlenceli bir program hazırladı. 126 ayrı etkinliğin olduğu program sayesinde Kadıköylü çocuklar, tatilin tadını doyasıya çıkaracak.

“Yarıyıl Şenliği” için zengin bir program hazırlayan Kadıköy Belediyesi; tiyatro, bale, sanat dallarıyla ilgili atölyeler ve birbirinden eğlenceli-öğretici toplam 126 etkinlik ile çocukları tatilde sanata doyuracak. Caddebostan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi, Çocuk Sanat Merkezi ve Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek yarıyıl tatili şenliği etkinlikleri, 7 Şubat’a kadar devam edecek.

SAHNE ÇOCUKLARIN…

Yarıyıl Şenliği kapsamında Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi de çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Çocuk Sanat Merkezi’nin düzenlediği ve çocukların ücretsiz katılabileceği atölyeler, Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Ayrıca  festivalde  Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı BAK Kadıköy ekibinin “Bir Afet Masalı” adlı müzikal oyunları, çocukları afetlere karşı bilinçlendirecek. Müzikal tiyatroda çocuklar hem eğleniyor, hem de kendi hayatlarını kurtarmayı öğreniyorlar.

BARIŞ MANÇO MÜZESİ ÇOCUKLARI BEKLİYOR…

Sesi Kadıköy Moda’dan dünyaya yayılan Türkiye’nin unutulmaz evrensel sanatçısı Barış Manço’nun ölümünün 17. yılı olan 31 Ocak günü, Barış Manço’nın evi tüm sevenlerine ve çocuklara açık alacak. Kadıköy Belediyesi tarafından müze konsepti ile düzenlenen Moda’daki evinde çocuklar, 2014 yılında heykeltıraş Murat Daşkın tarafından yapılan, görenleri hayrete düşüren, Barış Manço’nun silikon heykelini de görebilecekler.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı