Kadıköylüler müziğe doyacak!

Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinde Aralık ayında her telden konserler var. Barış İçin Müzik Vakfı’ndan Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’na, Bekir Ünlüataer’in engelliler yararına vereceği konserden “O Ses Türkiye” yarışması finalistlerinden Ozan Pehlivan konserine ve Süreyya Operası’ndaki Barok Akşamı ile her kulağa hitap eden müzikli geceler Kadıköylüleri bekliyor. İşte o konserlerden bazıları:

SEMA GÖSTERİLİ KONSER…

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, farklı bir proje ile dinleyenlerinin karşısına çıkacak; “Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor”. 15 Aralık Salı akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konserde her zaman olduğu gibi Uğurlu, müzik ve görüntüler eşliğinde seyircisiyle buluşturacak. Uğurlu, bu kez maddi ve manevi yönleriyle aşkı anlatacak; mitolojiden tarih ve edebiyata ünlü aşk hikâyeleri, aşk mektupları, divan edebiyatında aşk, kentler ve aşklar… Konserin zirve noktasını ise, Şeb-i Aruz haftasında tasavvufta aşkın anlatıldığı bölümde piyano eşliğinde aşkla dönen semazenler oluşturacak.

İKİ USTA SAHNEDE…

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuar seslendirecekler. Konser, 16 Aralık akşamı saat 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapılacak.

ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN KONSER…

Sanat müziğinin güçlü seslerinden Bekir Ünlüataer, şarkılarını Türkiye’nin alanında ilk ve tek sivil toplum örgütü olan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı İstanbul Şubesi için seslendirecek. Konser, 17 Aralık akşamı saat 20.00’da CKM’de yapılacak.

2 KİTAP 1 KONSER…

Acapella korosu Ars Nova, 3. yılında sezonu iki yarılı ilk performansıyla Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde açacak. 18 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek konsere katılım ücretsiz! Tek şart ise iki kitap getirmek… Toplanan kitaplar, Sinop’un Çerçiler Köyü’ndeki Şehit Recep Geçer Yatılı Bölge Okulu’na gönderilecek.

“O SES”TEN KADIKÖY’E…

“O Ses Türkiye” yarışmasında başarılı olan ve Murat Boz’un “Özledim” isimli şarkısıyla beğeni toplayan şarkıcı Ozan Pehlivan, Kadıköylü dinleyiciyle buluşacak. Konser, 18 Aralık akşamı saat 20.00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

BİR BAROK AKŞAMI…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sanatseverlere dans, müzik ve şarkı sanatının harmanlandığı büyülü bir XIV. Lui gecesi vaat ediyor. Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde 19 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek olan Barok Konseri’nde; dönemin ünlü bestecileri Marc-Antoine Charpentier, Jean-Philippe Rameau, Jean-Baptiste Lully’nin eserlerini seslendirecek olan İDOB orkestra, koro ve solist sanatçılarına, İDOB balesi de danslarıyla eşlik edecek.

BAYANLAR VE BAYLAR SAHNEDE…

Müzikal tiyatroyu seven dinleyicileri ve bu özel müzik türüne gönül veren müzisyenleri bir araya getirmek amacı ile 2005 yılında Çelik Kasapoğlu tarafından kurulan Ladies & Gentlemen İstanbul, 10. yılını özel bir konserler kutlayacak. 19 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak konserde grup, 10 yıl süresince severek söylediği eserleri Eser Taşkıran orkestrası desteğiyle seslendirecek.  Repertuarı yerli ve yabancı müzikallerden eserler, film müzikleri, jazz ve popüler müzik türlerinden parçalar içeren Ladies & Gentlemen İstanbul, daha önce birçok kez sahne aldığı ünlü sanatçıların sürpriz performanslarıyla da unutulmayacak bir gece yaşatacak.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı