Kadıköy’de her telden ücretsiz konserler…

Kadıköy Belediyesi, Kasım ayında kültür merkezlerinin kapılarını her telden müzik dinleyicilerine açıyor. Kasım ayı boyunca Caz, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği olmak üzere çeşitli konserler düzenlenecek.

Kasım ayında Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinde düzenlenecek ücretsiz konserler şu şekilde:

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ…

İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, 17 Kasım Salı akşamı saat 20.00’da CKM’de sahne alacak. ‘’Bin Yılın Mirası’’ adlı konserde, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen birçok turnede başarılı performanslar sergileyen İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, Anadolu coğrafyasındaki geleneksel müzik yapılarının asırlara ışık tutan kadim mirasından örnek eserler sunacak.

YELDEĞİRMENİ SANAT MERKEZİ…

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, 18 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.00’de viyolonsel ve piyano resitaline ev sahipliği yapacak. Türkiye’de başladıkları eğitimlerine Almanya’da devam eden iki genç müzisyen Selin Demirel (viyolonsel) ve Ela Cansu Bekgöz’den (piyano) oluşan “Fernweh Duo”; Beethoven’dan Adnan Saygun’a uzanan geniş bir yelpazeden eserler yorumlayarak, uzaklara olan özlemlerini dile getirecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı