Kadıköylü çocukların gözünden “Barış”…

Kadıköy Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında belediye binası bahçesini çocuklara açtı. “Dünyayı Barışla Renklendir” etkinliğinde bir araya gelen çocuklar, barışa dair hayallerini aktardı.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri, Çocuk Etüt Merkezi öğrencileri, belediye çalışanları ve çocukları, Kadıköy Belediyesi bahçesinde 55 x 55 cm bezlere, renkli boya kalemleriyle “Barış” resimleri çizdi. Etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katılarak çocuklarla sohbet etti.

HAYAL DÜNYALARINDAKİ BARIŞI ANLATTILAR…

Yetişkinlerin de çocuklar ile birlikte resimler yaptığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Çocuklar, yapılan resimlerde hayal dünyalarındaki barışı  birçok şekilde anlattı. Kimi bir kelebek, kimi bir ağaç, kimi de bir güneş çizdi. Çocuklar için barış; güneşli hava, uçan kuşlar ve neşeli günler demekti. Birbirinden renkli çizimlerin yapıldığı bezler daha sonra birleştirilerek, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde saat 11.00′de Kadıköy Belediye binasına asılacak.

SAVAŞA SON, BARIŞ AMCA GELDİ…

Çocukların resimlerinde barış temalı yazılar dikkat çekti. “Savaş gitti, Barış geldi”, “Kadıköy’de Barış”, “Savaşa son, Barış amca geldi” yazıları, resimlere daha da anlam kazandırdı. Çocukları ile birlikte keyifli anlar yaşayan Kadıköylüler ve belediye çalışanları, daha sonra yaptıkları resimlerle birlikte fotoğraf çekildiler.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı