İstanbul’un en donanımlı hastanesinde kaba inşaat tamamlandı

Kadıköy, İstanbul’un en donanımlı hastanelerinden birine daha kavuşuyor. Fehmi Öztürk’e ait Dervişoğlu İnşaat tarafından yapımı devam eden hastanenin kaba inşaat bölümü tamamlandı.

Kızıltoprak’ta birkaç parselin satın alınıp birleştirilmesiyle ortaya çıkan çok kıymetli bir arsa üzerinde hastane olarak planlanıp projelendirilen akıllı bina, tamamlandığında Medicana Kadıköy Hastanesi olarak hizmet verecek.

BÖLGENİN EN DERİN KAZISI YAPILDI…

Hastane binasına yönelik Kadıköy Life’a açıklamalarda bulunan Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Öztürk, bölgenin en derin kazısını gerçekleştirdiklerini ve yerin 28 metre altına indiklerini söyledi.

medicana-kadikoy-hastanesinde-kaba-insaat-tamamlandi (4)

15 BİN METREKARELİK KAPALI ALAN…

Binanın 5 katı yüzeyde, 7 katı yer altında olmak üzere 12 katlı olarak inşa edildiğini açıklayan Öztürk; “Toplamda 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip bina, çok uzun araştırmalar sonunda bir hastanede olması gereken tüm özelliklerin düşünülerek, planlanarak uygulandığı bir proje oldu. Bu yıl sonlarına doğru İstanbul’un en donanımlı sağlık kuruluşlarından biri olarak hizmet vermeye başlayacağını düşünüyorum” dedi.

KAZI VE TEMEL ÇALIŞMALARI İKİ YIL SÜRDÜ…

İnşaat alanının sert kaya zemin üzerinde olmasının zorlu bir kazı ve temel dönemi yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Fehmi Öztürk; “Çevreye duyarlılık, kaya zeminde çalışma koşulları ve diğer hususları göze alarak sadece temel ve kazı çalışmaları iki yıl sürdü. Oldukça sert bir zeminde, çok güçlü kayalarla 5 iş makinesi ile boğuştuk, kayaları kırarak 28 metre derinliğe indik. Saatte 20 ton suyu dışarı tahliye ettik. Çevremizdeki binalar oldukça eski. Fazla risk olmamasına rağmen olabilecek en üst seviye güvenlik önlemlerini almaya özen gösterdik. Bu kapsamda diyafram perde sistemi ile çalıştık. Böylece hesaplarımızda 10 santimetre bile kayma olmadı. Hiçbir projemizde iş güvenliğinden ödün vermedik, burada da öyle oldu” şeklinde konuştu.

Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Öztürk, "Bu proje 40 yıllık mesleki sürecimin 'zirvesindeyim' dediğim dönemde büyük bir sınavdı benim için. Kadıköy'e hayırlı olsun..." dedi.
Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Öztürk: “Bu proje, 40 yıllık mesleki sürecimin ‘Zirvesindeyim’ dediğim dönemde büyük bir sınavdı benim için. Kadıköy’e hayırlı olsun.”
Bu yıl sonuna doğru, "Medicana Kadıköy Hastanesi" olarak hizmet vermeye başlayacağı bildirilen projenin dış cephe tasarımının hayli iddialı olacağı söyleniyor...
Bu yıl sonuna doğru “Medicana Kadıköy Hastanesi” olarak hizmet vermeye başlayacağı bildirilen projenin dış cephe tasarımının hayli iddialı olacağı söyleniyor…
Fehmi Öztürk, inşaatın hastane olarak planlanıp projelendirildiğini, akıllı bina olarak inşa edildiğini dile getirirken, "Bu durum işletmecilerine ve kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak..." dedi.
Fehmi Öztürk, inşaatın hastane olarak planlanıp projelendirildiğini ve akıllı bina olarak inşa edildiğini dile getirerek; “Bu durum işletmecilerine ve kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak” dedi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı