Irmak Okulları’nda Müjdat Gezen rüzgarı…

Ünlü tiyatro sanatçısı ve oyuncu Müjdat Gezen, Irmak Okulları öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Okulun kültür merkezindeki renkli söyleşide, kahkahalar ve hüzünlü anlar bir aradaydı.

Sanat hayatında yarım asrı geride bırakan Gezen, meraklı öğrencilerin sorularına bir bir yanıt verdi. Sanat hayatı boyunca yaşadığı iyi ve kötü günleri kendi üslubu ve esprileriyle dile getiren Müjdat Gezen öğrencilere sık sık öğütlerde bulunurken, hayatının en büyük ve geniş katılımlı özçekimini Kadıköy Life Dergisi objektifinde yaptı.

IRMAK OKULU YÖNETİCİLERİNİ TEBRİK ETTİ…

Caddebostan sahillerinin on yıllardır İstanbul’un gözbebeği olduğuna dikkat çeken ünlü sanatçı; “Rahmetli Kemal Sunal da hemen Irmak Okulları’nın karşısında otururdu. Bazen arabasıyla gelirdi, gezerdik. Bir bir kaybettik arkadaşlarımızı. Şimdi alışveriş merkezinin bulunduğu yerde zamanında meşhur Maksim Gazinosu vardı. Buraları o günlerden bugüne çok değerli. Ancak böyle bir yerde sahilde çok çeşitli projeler yapılabilecekken, Caddebostan kıyısına örnek bir okul kazandıran yöneticileri kutluyorum” diyerek, Irmak Okulları’nda yürütülen çalışmaları takip ettiğinin altını çizdi. Gezen’in anı defterine yazdığı kelimeler ise okul yönetimini duygulandırdı. Defterde şu ifadeler yer aldı: “Irmak Okulları, bu şehirde gördüğüm en güzel okul…”

“BEN DE KÖŞKÜMÜ RESTORAN YAPTIRMADIM”…

Eğitim ve sanatın insan hayatında oksijen kadar değerli olduğuna vurgu yapan Müjdat Gezen; “Kadıköy Ziverbey’de köşkü yıllar önce satın aldığımda Çin restoranı yapmak isteyen de oldu, galeri de… Kiraya verip, gelir elde edebilirdim. Ancak bu memlekete sanatçılar lazımdı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde sektöre 77 başrol oyuncusu yetişti ve bu yolda devam ediyoruz” dedi.

 ÖĞRENCİLERE DOYAMADI, SÖYLEŞİYİ UZATTI…

Irmak Okulları öğrencilerinin birbirinden zekice soruları, Müjdat Gezen’in keyifli yanıtlarıyla salonu renklendirdi. Velilerin de ilgi gösterdiği etkinlikte öğrencilerle sohbete dalan ünlü oyuncu, söyleşisini uzatarak merak edilenleri yanıtladı. Sanatın insan hayatında her alanı pozitif etkilediğine dikkat çeken Gezen, dışarıdan göründüğünün aksine hayatı boyunca sigara içmediğinin altını çizerek; “Sporu da ihmal etmeyin. Sporla yaşadığınızda her şeyin daha güzel gittiğini göreceksiniz” mesajı vermeyi ihmal etmedi.

ATATÜRK RESİMLERİNE HAYRAN KALDI…

Okulun dört bir yanında Atatürk tablo ve resimlerini yakından inceleyen Müjdat Gezen; Irmak Okulları Kurum Koordinatörü Nazan Fettahoğlu, Ortaokul-Lise Müdürü Metin Yoleri, Irmak Okulları Kurumsal İletişim Sorumlusu Yeşim Çalık, Drama Öğretmeni Zeynep Erdemsel ve yönetici kadro ile birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Gezen’e, okul öğrencilerinin hazırladığı özel tablo ve el işleri hediye edildi.

MÜJDAT GEZEN, EN BÜYÜK ÖZÇEKİMİNİ KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NE YAPTI…

Söyleşi finalinde Irmak Okulları Kurum Koordinatörü Nazan Fettahoğlu ve Ortaokul-Lise Müdürü Metin Yoleri ile birlikte sahnede özçekim (selfie) karesini Kadıköy Life Dergisi objektifleri ile veren Müjdat Gezen, etkinlikten büyük keyif aldığını dile getirdi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı