Haydarpaşa’da kitaplar için son gün

Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa Gar İstasyonu peronlarında düzenlediği Kadıköy Kitap Günleri, 5 Haziran Pazar günü sona eriyor. Kitap Günleri’ni 50 bin kişi ziyaret etti.

Edebiyat dünyasının usta isimlerinden Yaşar Kemal, Gülten Akın ve Tahsin Yücel’in adını taşıyan üç ayrı peronda 100’ün üzerinde yayınevi ve 600 civarında yazar, okuyucu ile buluştu. Peronlarda kurulan standlardan kitaplarını alan okurlar, Kadıköy Belediyesi tarafından temizliği yapılan tren vagonlarına binerek aldıkları kitapları okudu, dinlendi.

Kadıköy Kitap Günleri

TARİHİ GARDA YAZAR OKUR BULUŞMASI…

Toplam 53 söyleşi, panel, belgesel gösterimi, atölye ve imza günlerinin yapıldığı Kadıköy Kitap Günleri’nde Özgür Mumcu, Onur Caymaz, Onur Behramoğlu, Fikret Başkaya, Muzaffer İzgü, Adnan Özyalçıner, Gülsüm Cengiz, Enver Aysever, Murat Meriç gibi pek çok isim okurla buluştu. Söyleşi ve atölyelere oldukça yoğun ilginin olduğu Kitap Günleri’nin Cumartesi programı da oldukça yoğundu. Cumartesi günü yağan yağmura rağmen okurlar, peronlardaki kitap standlarını gezdi, söyleşilere katıldı.

1465050329_DSC_1436

“HAYDARPAŞA’YI SAVUNMAK”…

5 Haziran Pazar günü sona erecek Kitap Günleri’nin final programı da oldukça yoğun. Okurlar, Pazar günü sabah 10.00’da açılacak standları ziyaret edebilir, usta yazarların imza ve söyleşilerine katılabilirler. Tarihi garda yapılacak olan söyleşilerden biri de Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu ve Birleşik Taşımacılık Sendikası’ndan Hasan Bektaş’ın konuşmacı olarak katılacağı “Haydarpaşa’yı Savunmak” başlıklı söyleşi olacak.

haydarpasada-kitap-gunlerine-yogun-ilgi (6)
Kadıköy Kitap Günleri kapsamında edebiyat dünyasının usta isimlerinden Yaşar Kemal, Gülten Akın ve Tahsin Yücel’in adını taşıyan üç ayrı peronda 100’ün üzerinde yayınevi ve 600 civarında yazar, okuyucu ile buluştu…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı