Sektörden ortak çağrı: Hayatına Sahip Çık!

Türk halkının moralini en yüksek düzeyde tutarak tekrar hayata karışmasına destek olmayı ve medeniyetler beşiği İstanbul’un marka değerinin korunmasını amacıyla, “Hayatına Sahip Çık” adlı sivil toplum hareketi başlatıldı.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mazağacılığı Derneği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD), Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) öncülüğünde başlatılan “Hayatına Sahip Çık” hareketinin detayları, dört derneğin başkanlarının ortak basın toplantısı ile Feriye Palace’da kamuoyuna duyuruldu.

SEVİLEN İSİMLERDEN DESTEK YAĞDI…

Toplantıda Ata Demirer’den Ayhan Sicimoğlu’na, Fatih Terim’den Demet Akbağ’a kadar birçok ünlü ismin sokakta gezerken, bir restoranda yemek yerken, balık tutarken, sinemaya giderken, parkta dolaşırken çekilen hayatın içinden görüntüleri paylaşıldı. Toplantıda konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel; “Gelin ülkemize, ekonomimize, hayatımıza ve geleceğimize sahip çıkalım. Makinalarımız daha hızlı çalışsın, restoranlar ve mağazalarımız hep açık olsun. Caddeler, sinemalar ve tiyatrolar, eğlence mekanları hayatın ritmiyle yaşamaya devam etsin” dedi.

ÖZPAMUKÇU: YILMADAN ÇALIŞARAK ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ…

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu da; “Üst üste yaşadığımız üzücü olayların ana hedefi olan yurtta korku yaratılması çabalarının, milletimizin ve özel sektör oyuncularının devletimizle birlik olup, dayanışma içinde ve yılmadan çalışmasıyla etkisiz kalacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜM SEKTÖR KOL KOLA BİR ARAYA GELDİ…

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya  Demirer ise, yılbaşı gecesi yaşanan saldırıdan sonra sessizleşen İstanbul sokaklarını tekrar hareketlendirmek için yurt çapında ulusal bir sivil toplum hareketi başlattıklarının altını çizerek; “Tehlike çanları asıl sokağa çıkmaya korktuğumuzda çalmaya başlayacak. Reina’da yaşanan olayın ardından Kuruçeşme’de sektör üyeleri olarak kol kola bir araya geldik. Bu birlikteliği sivil toplum hareketine dönüştürerek, tüm vatandaşlarımızı hayatlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayatına Sahip Çık

BİNGÖL: OLUŞTURULMAK İSTENEN OLUMSUZ ALGIYI KIRMAK İÇİ YOLA ÇIKTIK..

Son olarak Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl; yaşanan saldırıların turizm sektörüne yansıyacak olumsuz etkilerini azaltabilme, oluşturulmak istenen algıyı olumlu yöne çevirebilmek amacıyla yola çıktıklarını vurgulayarak; “Dünya gastronomi turizmindeki payımızı yükseltmek için, sektör olarak el ele veriyoruz. İşte bunun için halkımıza ‘Hayatına Sahip Çık’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı