Gönüllü bisikletçiler arıların izinde pedal çevirdi

Balparmak ve TEMA Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesi çerçevesinde, Dünya Arı Günü’nde bisiklet turu düzenlendi. Arıların doğa ve insan için önemi, ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için Kartal ile Kadıköy Caddebostan arasında organize edilen bisiklet turunda arı dostu gönüllü bisikletçiler, arıların izinde pedal çevirdi.

Bisiklet turunun ardından Caddebostan’da Dünya Arı Günü etkinliği yapıldı. Her yaştan katılımcının yoğun ilgisiyle karşılaşılan etkinlikte proje manifestosu okunarak çocuklara yüz boyama etkinliği, “Arılar Varsa Yarınlar Var” poster boyaması ve “Arı Farkındalık Kiti” dağıtıldı.

Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak

ÖMRÜ BOYUNCA BİR GRAM BAL YAPABİLİYOR…

Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada arıların insan ve doğal hayat için çok önemli olduğunu belirterek, etkinlikle bunun farkındalığını ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi. Arıların tüm dünyada tozlaşmanın ana unsuru olduğuna dikkat çeken Altıparmak, bir arının bin 500’e yakın çiçekten bal aldığını ve ömrü boyunca yaklaşık bir gram bal yapabildiğini vurguladı.

ARILAR, YAŞAMIMIZIN OLMAZSA OLMAZI…

Özen Altıparmak, proje ile hedeflerinin arıların ekosisteme katkılarını, insan ve doğa için önemini vurgulamak olduğunu aktararak; “Herkes arıları sadece bal yapan hayvanlar olarak görüyor. Oysa ki arılar bizim yaşamımızın bir parçası, olmazsa olmazı. Bu konuda TEMA Vakfı ile el ele arıları sahiplenmek için bir araya gelmekten çok mutluyuz” diye konuştu.

bisikletçiler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı