Gebze-Halkalı banliyö hattının Kadıköy istasyonlarında sona doğru

Gebze-Halkalı banliyö hattının Kadıköy ilçesindeki istasyonlarında, çalışmalar gece gündüz tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında törenle test sürüşleri gerçekleştirilen hattın Kadıköy ilçesi sınırlarındaki istasyonlar, tamamlanma aşamasına geldi. Hattın Erenköy ve Suadiye istasyonlarının yüzde 85’i bitmiş durumda. Elektrik ve mekanik işlemleri ise devam ediyor.

Tamamlandığında Anadolu Yakası’nın en önemli aktarma istasyonlarından biri olacak Bostancı’daki çalışmaları görüntüledik. Geçtiğimiz Mart ayında küçük bir yangın geçiren istasyon inşaatı, bayram sonrasında kaldığı yerden devam ediyor. Kaba inşaatı hemen hemen biten ve yürüyen merviden montajları yapılan istasyonun mekanik, aydınlatma ve asansör gibi işlerine çok yakında başlanacak. Söğütlüçeşme İstasyonu konumu gereği biraz daha geç başlasa da, çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Feneryolu ve Göztepe istasyonlarında ise kaba inşaatlar ve mekanik bölümler tamamlanma aşamasına gelmiş durumda.

banliyö

GEBZE-HALKALI 105 DAKİKA…

Gebze-Halkalı banliyö hattı hizmete alındığında 185 dakika olan Halkalı-Gebze arası 105 dakikaya inecek. Bittiğinde Anadolu Yakası’ndaki ana arterleri ve köprüleri rahatlatacak olan hat, Marmaray’la birleşecek. Üç hat olarak yapılan hattın ikisi geliş gidişe ayrılırken, bir hat da şehirler arası yüksek hızlı tren ve gece saatlerinde de yük trenlerine ayrılmış durumda. Resmi açılışı 29 Ekim’de yapılması planlanan hattın tamamı 2018 yılının Aralık ayında hizmete girecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı