Bostancı-Dalyan sahil boyu yine sahipsiz!

Kadıköy’ü Kadıköy yapan yerlerden biri de kuşkusuz Bostancı-Dalyan arasındaki sahil boyu. Ancak maalesef ki bu değere istediğimiz gibi sahip çıkamıyoruz. Yaz döneminin bitmesi ve dönüşlerin başlaması ile birlikte kalabalıklaşan Kadıköy sahilleri, kirlilik konusunda yine bilindik görüntülere sahne oluyor.

Sahilde yasak olmasına rağmen mangal yapanlar, atıklarını uluorta atanlar ve devasa çöp dağları, kötü görüntüler oluşturmaya devam ediyor. Özellikle hafta sonu başka ilçelerden katılımlarla nüfusu oldukça artan sahil boyu için vatandaşlar, acil bir çözüm planı istiyor. Caddebostan sahili boyunca ekstradan çöp konteynerlerinin konulmasını isteyen çevre sakinleri, bazı günler çöp dağlarının koku yapmasından da şikayetçi. Mevcut olan her yeşil alanın altında mangal yapılması, bu yetmezmiş gibi çimlere çadır kurulması gibi çağ dışı görüntüler, vatandaşlar ararasında “Kadıköy sahipsiz mi” sorusunun sorulmasına yol açıyor.

Caddebostan sahili boyunca kirlilik ve çöpler had safhaya ulaşmış iken, kirliliğin tam karşısında “ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK” duvar yazısı ilginç bir ironi yaratmışa benziyor… 

Dalyan

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı