Gaziantep Yemek Şenliği başlıyor

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında Gaziantep Yemek Şenliği düzenlenecek. İstanbul Gaziantepliler Derneği ve İstanbul Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği’nin gerçekleştireceği etkinlik sayesinde kebabı, katmeri, baklavası ve fıstığıyla dünya çapında üne sahip Gaziantep mutfağı, İstanbullular ile buluşacak.

150 BİN PORSİYON YEMEK…

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Gaziantep’in tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği Gaziantep Yemek Şenliği, 24 Eylül’de Anadolu ve Avrupa yakalarında saat 11.00’de başlayacak. Anadolu Yakası’nda Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda, Avrupa Yakası’nda ise Beylikdüzü Eski Beylik Pazarı alanında yapılacak şenlikte 150 bin porsiyon yemek tüketilmesi bekleniyor.

gaziantep-yemek-senligi-basliyor-1

HALAY ÇEKME REKORU DENENECEK…

Şenliğe gelenlere ayrıca, Gaziantep’in tüm yöresel yemeklerinin yanı sıra davul zurna eşliğinde bir eğlence sunulacak. Yöresel ve ulusal sanatçıların katılacağı programda, yemek ve baklava yeme yarışmaları ile Fıstık Güzeli Yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca katılımcılar arasında halay çekme rekor denemesi yapılacak.

gaziantep-yemek-senligi-basliyor-3

YÖRESEL ÜRÜNLER ZİYARETÇİLERİ BEKLİYOR…

Gaziantep Yemek Şenliği’ne gelenler beyran, dövmeli alaca çorba, içli köfte, kebap, firik pilavı, çiğ köfte, kuru dolma, yaprak sarması, yoğurtlu patates, kekik salatası, nohut dürüm, kebap, kelle paça, katmer, baklava, fıstık gibi yöresel ürünleri tatma fırsatı da bulacak.

Gaziantep Yemek Şenliği
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Gaziantep’in tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği Gaziantep Yemek Şenliği, 24 Eylül’de Anadolu ve Avrupa yakalarında saat 11.00’de başlayacak. Anadolu Yakası’nda Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda, Avrupa Yakası’nda ise Beylikdüzü Eski Beylik Pazarı alanında yapılacak şenlikte 150 bin porsiyon yemek tüketilmesi bekleniyor…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı