Fenerbahçe sahillerinde caz rüzgarı esiyor…

gorsel-87180ea5-75b4-4742-b62a-8c236bb5ec17

22. İstanbul Caz Festivali devam ediyor. 250’den fazla yerli ve yabancı sanatçı ile 35’in üzerinde konser programıyla süren etkinliklerin bir bölümü, bu yıl Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Anadolu yakasına da taşındı. Fenerbahçe sahilleri ile Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” ve “Gece Gezmesi” etkinlikleri, Kadıköylüleri caz akşamlarına doyurdu.

Bunların içinde en etkili olanı ise 4 Temmuz Cumartesi akşamı yaşanan açık hava etkinliği oldu. Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’a kurulan sahnelerde, bando ve caz orkestralarıyla Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen başarılı genç cazcıları aynı etkinlikte buluştular.

SAHNELERİN GÖZDESİ “THE SOUL REBELS”…

Etkinliğin lokomotifi olacak 8 kişilik New Orleans’lı grup The Soul Rebels Brass Band; caz, funk, soul, hip-hop, rock ve pop müziği en iyi şekilde harmanladıkları müzikleriyle festival sahnesinin gözdelerinden oldu. Montreux, Viyana ve North Sea Jazz Festivalleri’nde performans sergilemiş Gettysburgh College Jazz Ensemble da “Parklarda Caz”da konser verecek topluluklar arasında yer alıyor.

MÜZİK ŞENLİĞİ RUHU KADIKÖY HARİTASINA TAŞINIYOR…

Bu yıl festival kapsamında ilk kez düzenlenecek “Gece Gezmesi” etkinliği, müzik şenliği ruhunu Kadıköy haritasına taşıyor. 8 Temmuz Çarşamba günü Kadıköy, Moda ve Yeldeğirmeni rotasında yer alan çeşitli konser mekânlarında, civar müzisyenlerin ev stüdyolarında ve atölyelerde “Gece Gezmesi” kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu etkinlikler, Türkiye’den alternatif/bağımsız müzisyenler ve cazın genç temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı