Caddeli Vos Grubu’ndan Bağdat Caddesi’ne çıkarma!

Haber: Adem Giden / KADIKÖY LIFE

Onlarca araç ile Anadolu Yakası’nda “Katliama dur” konvoyu düzenleyen Vosvos tutkunları, protesto gösterilerinin kamuya ve topluma zarar vermeden sempatiyle gerçekleştirebileceğini ispatladı. Birbirinden renkli araçları ile farkındalık etkinliğinde İstanbullular, Caddeli Vos Grubu’na yoğun ilgi gösterdi.

Doğu Türkistan bölgesinde Türklerin yıllardır gördüğü zulme kayıtsız kalmayan Caddeli Vos Grubu üyeleri, “Birlikten kuvvet doğar” diyerek yollara düştü. Maltepe sahilinde buluşan genç grup, Kadıköy istikametinde konvoy gerçekleştirdi.

BUNA GEREK “WAR” MI?

“Her yıl savaşlar yüzünden binlerce masum ölüyor. Düşünün, kaç masum ölmeyi hak ediyor? Katliama HAYIR” diyen Caddeli Vos Grubu’nun konvoyu, Bostancı’dan Kızıltoprak’a hafta sonu için Bağdat Caddesi’ni tercih edenlerin büyük ilgisini çekti. Söğütlüçeşme’de Altıyol Boğa Heykeli önünden geçen grup üyeleri, Rıhtım’da Kadıköy Meydanı Atatürk Anıtı önünde Kadıköy Life objektiflerinde buluştu.

“ÇEKİNMEK YOK GÜZELİM, ATLA HADİ GEZELİM…”

Kimine göre tutku, kimine göre ise çok tatlı bir hastalık vosvos… Bir kez direksiyona oturan bir daha kalkamıyor, ömür boyu arkadaş ediniyor kendine “dört teker kaplumbağayı”… Modası her yıl daha da artan Vosvosların özel turunda Kadıköy Life ekibi de misafir edildi. Ayıcıklar, bomontiler, stickerler ve modifiye aparatları ile Caddeli Vos Grubu’nun araçları, diğer gruplara göre oldukça sıradışı. Bahariye’nin bonibonları gibi rengarenk dizilen otomobilerde “Eski ama ne kadar konforlu” diyebilmeniz için, en az bir kez aracın içinde seyahat etmeniz yeterli. Kendileri de içtenlikle söylüyor; “Çekinmek yok güzelim, atla hadi gezelim…” İçlerindeki çocuğu saklamıyorlar, saklayamıyorlar.

VOSVOSLARI GÖRENİN YÜZÜNDE TEBESSÜM…

Birbirinden keyifli vosvosları görenlerin yüzünde gülücükler, tebessüm dikkat çekiyor. Ellerinde cep telefonu Vosvos konvoyunu görüntüleyenlerin sayısı anımsanmayacak kadar fazla. Macera tutkunları; “Caddeli Vos Grubu’muza ilgi bir hayli büyük. Fotoğraf ve videolarımızı çekip sosyal medyadan ulaştırıyorlar, İstanbul’da büyük bir aile olduk” mesajı verdi.

ARKADAŞLIKLARI KARDEŞLİKTEN ÖTE…

Vosvosların enerjisinden olsa gerek, bir hayli mutlu araç sahipleri ve partnerleri… Arkadaşlık bağlarının kuvvetini anlayabilmek için yanlarında birkaç dakika geçirmeniz bile yeterli. Her geçen gün büyüyen Caddeli Vos Grubu, önümüzdeki süreçte yeni etkinlikleriyle toplumda farkındalık oluşturarak ses getirmeye hazırlanıyor.

İşte, etkinliğin ilk anlarından sonuna kadar Kadıköy Life objektiflerinden ayrıntılar…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı