Fenerbahçe’de caz esintileri

23. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen Kadıköy konserleri, sıcak yaz gecelerinde caz serinliği vaat ediyor. 17 Temmuz Pazar günü Fenerbahçe Khalkedon’da, Kadıköy Belediyesi desteğiyle “Parklarda Caz” konseri gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 23. kez cazseverler ile buluşuyor. 27 Haziran’da başlayan ve 25 Temmuz’da sona erecek olan festival, bu yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul’un farklı mekânlarında ağırlıyor.

kadikoyde-caz-esintileri (1)

YILDIZLAR ALTINDA CAZ KEYFİ…

Festivalin yıldızlar altında caz keyfi destekçilerinden biri de Kadıköy Belediyesi. İstanbul Caz Festivali kapsamında Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle, geçen yıl olduğu gibi bu sene de ücretsiz “Parkta Caz” konseri yapılacak. Fenerbahçe Khalkedon’da 17 Temmuz Pazar günü 17.00-23.30 saatleri arasındaki konser dizisinde, “Genç Caz” yarışmasının finalistleri olan 95th Jazz Ensemble, Hacettepe Jazz Band, Naimian Trio, Ersin Özer Quartet, Brassist, New Yorklu swing grubu Hot Sardines ve ardından Danimarka’dan Afrobeat ve The KutiMangoes sahne alacak.

GECE GECE GEZEREK CAZ…

Kadıköy Moda’nın farklı mekânlarındaki “Gece Gezmesi” konserleriyle ise caz müziği, şehrin birçok noktasına ulaşacak. Geçtiğimiz yıl ilki yapılan Gece Gezmesi, ikinci yılında daha geniş bir program sunacak. 21 Temmuz Perşembe akşamı saat 18.00’de başlayacak konser maratonu, gece 03.00’e dek sürecek. All Saints Moda Kilisesi, Arkaoda, Atölye & Kafe Hangart, Club Quartier, Dorock XL, Kadıköy Sahne, KargArt, Living Room, Moda Sahnesi, Noasis, Zor, The Badau ve Yeldeğirmeni Sanat olmak üzere 13 farklı mekanda tam 32 konser gerçekleştirilecek.

caz poster hepsi RGB convertsuz

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı