Fenerbahçe’de “arabalı sinema” nostaljisi

Kadıköy, nostaljik bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yeşilçam klasiklerinden Hababam Sınıfı, oyuncularının katılımları ile filmin çekildiği döneme ait onlarca klasik otomobilden izlenecek.

Fenerbahçe Dalyan Club’da 11 Haziran Cumartesi günü saat 21.00’de gerçekleşecek “arabalı sinema” etkinliğinde, Özel Çamlıca Lisesi’ne Akil Öğretmen’ini ziyarete gelen Bakan Bey’in 1957 model aracı, flama ve resmi plakasıyla birlikte filmden görsellerle süslenmiş şekilde sergilenecek. Film, Hafize Ana’nın ders aralarında çaldığı orijinal zille başlayacak ve oyuncularla birlikte 41. yıl pastası kesilecek.

Hababam Sınıfı

EFSANE FİLM, KLASİK OTOMOBİLLERDEN İZLENECEK…

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) ve Arzu Film işbirliğiyle Fenerbahçe Dalyan Club’da düzenlenen etkinlikte, Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz romanından uyarlanan ve 1975 yılında usta yönetmen Ertem Eğilmez tarafından sinemaya aktarılan Hababam Sınıfı’nın ikinci seri filmi “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı”; Hayta İsmail, Postal Rıza, Bacaksız gibi çeşitli lakapları olan birçok oyuncusunun ve 2000’li yıllarda çekilen Hababam Sınıfı devam filmlerinin yapımcı yönetmeni Ferdi Eğilmez’in katılımlarıyla, 1960’lı ve 1970’li yıllara damgasını vurmuş klasik otomobillerden izlenecek.

kadikoyde-arabali-sinema-nostaljisi (1)

YILLAR SONRA YENİDEN BİR ARAYA GELECEKLER…

“Yeşilçam’a Saygı” temalı etkinliklerine bir yenisini daha ekleyecek olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, Hababam Sınıfı’nın haylaz ama bir o kadar da sevimli ve dostluğa çok önem veren öğrencilerini, yıllar sonra çok farklı bir organizasyonla bir araya getirecek.

kadikoyde-arabali-sinema-nostaljisi (3)

41. YIL KUTLAMASI YAPILACAK…

Arzu Film’in yapımcılığını, Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini üstlendiği Hababam Sınıfı’nın İnek Şaban’ı Kemal Sunal, Hafize Ana’sı Adile Naşit, Domdom Ali’si Feridun Şavlı, Paşa Nuri’si Sıtkı Akçatepe, Tulum Hayri’si Cem Gürdap ve artık hayatta olmayan diğer oyuncuları, 41 yıl sonra hayatta olan diğer oyuncularıyla anılacak.

kadikoyde-arabali-sinema-nostaljisi (5)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı