Enis Fosforoğlu, Kadıköy’de 40. yılını kutladı

Türk Tiyatrosu’nun duayenlerinden Enis Fosforoğlu, Kadıköy’deki 40. sanat yılını kutladı. Usta tiyatrocu, aynı zamanda doğum günü de olan 14 Haziran akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikle hem yeni yaşını, hem de sanat ve tiyatro adına verdiği 40 yılı geride bırakmış olmanın haklı gururunu yaşadı.

Fosforoğlu’nun “Hayatımda önemli bir sayfa” olarak yorumladığı gecede, sanatçı arkadaşları ve dostları kendisini yalnız bırakmadı. Aylardan Haziran olmasına rağmen hayli şiddetli bir yağmurun yağması nedeniyle pek çok seveni de etkinliğe katılamadı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun eşi ile birlikte katıldığı kutlama programında Bora Ayanoğlu ve İskender Doğan, seslendirdikleri ikişer şarkı ile renk kattı. Gecenin sunuculuğunu ise, Enis Fosforoğlu’nun 1970’li yıllarda aynı sahneyi paylaştığı Ateşböceği Ercan ile birlikte Halk TV sunucuları ve spikerleri Tuba Emlek, Seher Kılıç ve Okan Aslan yaptı.

enis-fosforoglu-kadikoyde-kirkinci-sanat-yilini-kutladi (5)

KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇİÇEK GÖNDERDİ…

Çok istediği halde ülke gündemi nedeniyle etkinliğe katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çiçek göndererek usta tiyatrocuya tebriklerini iletti. Esas sürpriz ise, Moda Muhtar Meclisi tarafından oluşturulan “Cumhuriyet Kadınları” adlı koronun seslendirdiği “İkinci Bahar” şarkısındaki performansları oldu.

enis-fosforoglu-kadikoyde-kirkinci-sanat-yilini-kutladi (3)

TEŞEKKÜRLERİM VAR!..

Enis Fosforoğlu, hayli duygu yüklendiği gecenin ardından “Teşekkürlerim Var!” başlıklı bir mesaj yayınladı. İşte mesajın ayrıntıları: “Doğum günümü iletilerle kutlamış olan facebook arkadaşlarıma, gerçek dostlarıma (önce tek tek yanıtladığım, sonra başa çıkamadığım mesajları atan), güzel yürekli insanlara teşekkür ediyorum. Siz iyi insanlarsınız. Moralimsiniz, vazgeçilmezlerimsiniz! CKM’de kutlanan Kadıköy’de 40 Yıl adlı gecem için başta Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykurt Nuhoğlu ve zarif eşine, çalışma arkadaşlarına, plaketleri için Kadıköy Belediyesi’ne, Halk Radyo’ya ve Kadıköy Life Dergisi’ne, sağnak yağmura rağmen beni yalnız bırakmayan muhteşem Kadıköylülere teşekkür ederim.

enis-fosforoglu-kadikoyde-kirkinci-sanat-yilini-kutladi (10)

MORALİMSİNİZ, VAZGEÇİLMEZLERİMSİNİZ…

Sanatçı dostlarım Prof. Mesut İktu’ya, Bora Ayanoğlu’na, İskender Doğan’a, Muzaffer Özdemir’e, Ferdi Merter’e, Selçuk Soğukçay’a, Moda hanımefendilerinin koro olarak sundukları sürpriz için hocalarına ve Cumhuriyet Kadınları’na, yılların Ateşböceği Ercan Bostancıoğlu’na, ülkenin en iyi TV programcıları sunucuları ve spikerleri Tuba Emlek’e, Seher Kılıç’a, Okan Aslan’a, seyirciler arasında gördüğüm öğrencilerime ve sanatçı arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyor, şükranlarımı sunuyorum!”

enis-fosforoglu-kadikoyde-kirkinci-sanat-yilini-kutladi (9)
Gecede usta tiyatrocuya, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından “Kadıköy’de 40 Yıl” anısına bir plaket verildi…
Enis Fosforoğlu
Etkinliğe katılanlar arasında Türk Sanat Müziği’nin duayen isimlerinden Mustafa Sağyaşar’ın oğlu Cemil Sağyaşar da vardı…
Enis Fosforoğlu
Kadıköy Life Ailesi’nin önemli bir parçası gördüğümüz USTA’ya, üzerinde “Kadıköy’deki 40 yılınızın 30 yılında var olmaktan dolayı gururluyuz” yazılı bir plaket takdim ettik…
 Enis Fosforoğlu
Ödül töreni öncesinde CKM Fuayesi’nde bir de kokteyl verildi…
Enis Fosforoğlu
Uzun süredir görüşemeyen Enis Fosforoğlu dostları, kokteyl sırasında adeta “Bu gece hiç bitmesin” der gibiydiler…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı