Sinemacılar, Caddebostan Kültür Merkezi’nde buluşuyor

Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden bir önemli etkinlik haberimiz daha var. Caddebostan Kültür Merkezi, 17 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’de “Eleştiri Sinemanın Vicdanıdır” başlıklı söyleşi ve imza günü etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Sinema yazarı, Arka Pencere Mecmua Genel Yayın Yönetmeni Murat Özer’in moderatörlüğünde gerçekleşecek olan buluşmanın konuşmacıları ise; sinema yazarı ve sinema tarihçisi Agâh Özgüç, yönetmen Derviş Zaim, sinema yazarı Tunca Arslan.

ELEŞTİRMENLER VE SİNEMACILAR KONUŞUYOR…

Sinema eleştirmeni Tunca Arslan’ın kısa süre önce yayımlanan “Eleştirmenleri Vurun / Sinemanın Lanetlileri” kitabından hareketle sinema tarihindeki bitmeyen mücadeleye keyifli bir bakış. Eleştirisiz ve eleştirmensiz bir dünya olabilir mi? Eleştirmenler “kifayetsiz muhteris” mi? Eleştirmenlerle dalga geçen filmler… Dünya ve Türk sinemasında olaylar, kavgalar, polemikler… Yerli ve yabancı yönetmen, yapımcı ve oyuncuların eleştirmenlere yaklaşımı… Neler yaşandı, nelere tanık olundu, sinema tarihine hangileri kaldı… Sinema yazarları ve sinemacılar yaşadıklarını anlatıyor, konuyu farklı açılardan ve ilk kez tartışıyor. Bir başka güzel haber ise, etkinlik tüm katılımcılar için ücretsiz!

Caddebostan Kültür Merkezi

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı