Çocuk hakları için Caddebostan’dalar!

kadikoyde-baris-icin-muzik-2-

Bu sene 10. yılını kutlayan Barış İçin Müzik Vakfı ile 20. yılını kutlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, müziğin birleştirici gücünü kullanarak ortak bir projeye imza atıyor.

TEGV’in Zeyrek Öğrenim Birimi ile Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı’ndan 5 ay önce Barış için Müzik Vakfı’na katılan çocuklar müzik ve enstrüman eğitimi alırken, Barış İçin Müzik Vakfı’nın diğer çocukları da çocuk hakları konusunda bilinç kazandılar. Ardından çocuklar, hep birlikte “haklar” temalı resim atölyesine katıldı. Çocuklar, verecekleri konserle bu işbirliğini taçlandıracak.

HER ÇOCUĞUN SANATSAL YAŞAMA ÖZGÜRCE KATILMA HAKKI VARDIR…

İki vakfın Haziran’dan bu yana devam ettiği ortak çalışma sayesinde yaklaşık 150 çocuk, farklı enstrümanlarla çalışma veya yeteneklerini geliştirme imkânı buldu. Böylece, Çocuk Hakları Bildirgesi’nde yer alan “Her çocuğun sanatsal yaşama özgürce katılma hakkı vardır” maddesi de bire bir hayata geçirilmiş oldu. Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nin konser mekânı olarak belirlenmesi ise heyecanı arttırdı. Ardından TEGV gönüllüleri, Barış İçin Müzik Vakfı’ndaki bütün müzisyen çocuklara “Çocuk Hakları nedir?” konulu haklar eğitimini verdi.

DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN HAKLARININ FARKINDA OLAN ÇOCUKLAR…

Mümkün olduğu kadar çok sayıda çocuk ve gencimize müzik eğitimi olanağı sağlarken, daha iyi bir geleceğin ancak haklarının farkında olan çocuklar yetiştirmekle destekleneceğini temel alan etkinlik, 26 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Halka açık olan konserin öncesinde ise fuaye alanında müzisyen çocukların “Çocuk hakları” temalı resim sergisini gezebilirsiniz.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı