Çocuk Etüt Merkezleri kayıtları başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin Çocuk Etüt Merkezleri kayıtları başlıyor. 3’üncü sınıftan 8’inci sınıfa kadar eğitim gören öğrencilerin eğitim aldığı etüt merkezlerinde Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri veriliyor.

Kadıköy Belediyesi’nin çocukların eğitim ve öğretimlerine destek olmak amacıyla açtığı Çocuk Etüt Merkezi kayıtları başlıyor. 3’üncü sınıftan 8’inci sınıfa kadar eğitim gören öğrencilerin ücretsiz eğitim alabileceği etüt merkezlerine kayıt yaptırmak için tek koşul, Kadıköy Belediyesi sınırları içinde ikamet ediyor olmak. Dört mahallede hizmet veren Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri’nin kayıtları, 23 Ağustos’ta başlayıp 30 Eylül’e kadar sürecek.

cocuk-etut-merkezleri-kayitlari-basliyor (1)

SANATSAL VE SOSYAL GELİŞİM İÇİN DE DESTEK VERİLİYOR…

Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin verildiği merkezlerde ilköğretim öğrencileri, temel bilgisayar dersleri de alıyor. Etüt Merkezleri, çocukların sadece öğretimlerine katkı sağlamıyor; aynı zamanda sanatsal ve sosyal gelişimleri için de destek oluyor. Merkezlerde Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi ile işbirliği halinde müzik ve drama çalışmaları yapılıyor. Çeşitli atölyeler ve müze gezilerinin yapıldığı Çocuk Etüt Merkezlerinde aileler için rehberlik hizmeti de veriliyor.

Çocuk Etüt Merkezleri

10 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ EĞİTİM ALDI…

2009 yılında kurulan ve her yıl yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri’nde bugüne kadar 10 bini aşkın öğrenci eğitim aldı. Kadıköy Belediyesi’nin, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden çocukların eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla açtığı dört etüt merkezi var. Bedri Rahmi Eyüboğlu Çocuk Etüt Merkezi Merdivenköy Mahallesi’nde, Cemal Süreya Çocuk Etüt Merkezi Rasimpaşa Mahallesi’nde, Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi Hasanpaşa Mahallesi’nde, Kemal Tahir Çocuk Etüt Merkezi ise Rasimpaşa Mahallesi’nde bulunuyor.

cocuk-etut-merkezi-kayitlari-basliyor (5)

cocuk-etut-merkezleri-kayitlari-basliyor
2009 yılında kurulan ve her yıl yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri’nde bugüne kadar 10 bini aşkın öğrenci eğitim aldı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı