CKM’de “Farklı Bedenlerle Dans”

Farklı Bedenlerle Dans

Toplumun engellilere karşı yarattığı ayrımcılığa karşı durmayı amaçlayan “Farklı Bedenlerle Dans”, Engelli Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak.

Kadıköy Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelli Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında engellilerin günlük hayatta çektiği sıkıntılar gösterilecek. Engellilerin yaşamın her alanında yer almalarında karşılarına çıkan fiziki ve sosyal “engeller” ile ilgili farkındalık çalışmaları yapılacak.

ENGELLİLER İLE ENGELSİZ SANATÇILAR BİR ARADA…

Okullarda gerçekleştirilecek farkındalık seminerleri ve açık alanlarda kurulacak “Empati Sahneleri”nin yanı sıra engelliler ile engelsiz sanatçılar da birlikte gösteri düzenleyecek. Performans sanatçısı ve akademisyen Tuğçe Tuna tarafından oluşturulan “Farklı Bedenlerle Dans” performansında, engelli ve engelsiz sanatçılar bir arada sahne alacak. 12 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe tüm Kadıköylüler davetli.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı