CKM’de 1/10 Karma Resim Sergisi

CKM’de Ocak ayında gerçekleşecek olan karma resim sergisi, 10 ressamı bir araya getiriyor. 20 Ocak-20 Şubat 2016 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek olan 1/10 Karma Resim Sergisi, bir ay boyunca 10 farklı ressamın eserlerini bir arada sunacak.

Bu ressamları birlikte sergi açmaya yönlendiren etken, resim yapmanın yanında resmi düşündükleri ve eğitim yoluyla aktarabildikleri akademik ortamları… Sanatçıların bu ortak yönleri, izleyici için bir alt metin olarak okunmalı. Bu ortaklığa rağmen gidilebilecek yolların ne denli farklılaşabileceği, sanatta özgün çeşitliliğe ve özgürlüğe ilişkin kıymetli bir bilgi… Sergi, akademi merkezinden haraketle farklı yaklaşım, yön ve yöntemlerle üreten ressamların eserlerinden bir seçki niteliğinde.

Ayça Karaca, Ceyda Güler, Deniz Gökduman, Derya Ülker, Ekin Akalın Kurucu, Güliz Baydemir, Mehmet Göktepe, Umut Kayapınar, Veysel Kurucu, Zeynep Bingöl Çiftçi imzalarını görebileceğimiz tabloların sergi açılışı, 20 Ocak Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı