Bağdat Caddesi’nde damacana şov…

1450095791_Gorsel_2

Pürsu, İstanbulluları dünyaca ünlü sokak sanatçısı Avusturalyalı müzisyen Pipe Guy ile buluşturdu. PVC boruları kullanarak elektronik dans müziğinin akustik versiyonunu gerçekleştiren Pipe Guy, Pürsu’nun davetlisi olarak geldiği Türkiye’de enstürmanına su damacanalarını da ekledi.

12 Aralık Cumartesi günü Kadıköy Boğa Meydanı, Bağdat Caddesi ve Caddebostan’da damacanaları da kullanarak performans sergileyen Pipe Guy, izleyenlerin beğenisini kazandı. Pipe Guy; “Daha önce de defalarca çeşitli organizasyonlarda gösteri yapmam için davet edildim. Türkiye’ye ilk defa geliyorum. İstanbul hakkında pek çok güzel şey duymuştum, ancak bu kadar büyüleyici olduğu hakkında bir bilgim yoktu. Burada olmak çok güzel. Özellikle Pürsu yetkilileri tarafından bu kadar iyi ağırlandığım için çok mutluyum. Ayrıca gösteri sırasında insanların bana olan ilgisi, gerçekten de şimdiye kadar karşılaştıklarımın arasında en iyisiydi diyebilirim. Öyle sanıyorum ki, sadece borulardan oluşan enstrümanımı damacanalarla geliştirme fikrini bundan sonra da uygulayacağım” dedi.

PİPE GUY HAKKINDA…

Boru çalmaya lisede başlayan sanatçı, tesisatını “tubulum” olarak tanıtıyor. Hayatını yaptığı müzik ile kazanan ve birçok ülkeyi gezerek sokakta kurduğu tesisatıyla performansını sergileyen Pipe Guy, dünya çapında onbinlerce takipçiye ve hayrana sahip. Müziğini alışılagelmiş elektronik dans müziğinin akustik bir versiyonu olarak gören sanatçı, ilham duyduğu sanatçılar arasında Blue Man Group, Nosia ve Sunn-0 gruplarını gösteriyor.

pipe guy

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı