Bisiklet meraklıları için Bostancı’da!

Eti ve Aktif Yaşam Derneği’nin hareketli yaşamı teşvik etmek adına hayata geçirdiği Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında oluşturduğu Mobil Tamir Aracı uygulaması İstanbul’da. 31 Temmuz – 16 Ağustos tarihleri arasında bakıma ihtiyacı olan bisikletler Kadıköy’de tamir edilerek tekrar caddelere kazandırılacak…

Geçtiğimiz yıl ETİ’nin Aktif Yaşam Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği Sarı Bisiklet Projesi, 2015 yılında İstanbul’da devam ediyor. Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan “hareketlilik” kavramını bisiklet aracılığı ile toplumun her kesimine yaymayı amaçlayan ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, 2015 yılında Sarı Bisiklet Projesi kapsamında İstanbul’da kadınların öncülüğünde bisiklet kullanımını teşvik ediyor.

mobil_tamir_araci_1

Mobil Tamir Aracı Kadıköy sokaklarını geziyor

Sarı Bisiklet Projesi’nin İstanbul’daki yolculuğunun en önemli hizmetlerinden biri de Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı olacak. Daha önce Eskişehir mahallelerini dolaşarak birçok bisikleti yeniden sokaklarla buluşturan Mobil Tamir Aracı şimdi de İstanbul Kadıköy’de atıl durumda olan bisikletlerin yola çıkmasını sağlayacak. Mobil Tamir Aracı, bugün (31 Temmuz) Bostancı Bahçelerarası Sokak’ta, 1-2 Ağustos tarihlerinde ise Moda Sahil Yolu’nda olacak. Mobil Tamir Aracı, bisiklet bakım ve onarımı için gerekli malzemeler ve bisiklet tamir ekibi ile birlikte İstanbul’daki belirli lokasyonlarda bisiklet severler ile bir araya gelecek. Ayrıca, fren, direksiyon ve akort ayarlarının yanı sıra, yağ değişimi, zincir takma – sökme ve lastik tamiri gibi hizmetleri ücretsiz olarak sunacak.

3 yılda 10 bin bisiklet yeniden yollarda olacak

Birçok insanın evinde lastiği söndüğü, fren ayarı bozulduğu veya zinciri yağlanmadığı için atıl durumda tamirciye götürülmeyi bekleyen bisiklet, Mobil Tamir Aracı ile yeniden özgürlüğüne kavuşabilecek. Mobil Tamir Aracı, bu hizmeti ile aynı zamanda bisiklet kullanımı ile ilgili farkındalığı da artıracak. Geçen yıl Eskişehir’de yoğun bir ilgi gören uygulama İstanbul’da dikkatleri üzerine çekerek daha fazla insanın bisiklet kullanmasını teşvik edecek. ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı ile 3 yılsonunda yaklaşık 10 bin bisikleti yeniden kullanıma kazandırmayı hedefliyor.

Mobil Tamir Aracı diğer güzergah ve tarihleri:

BOSTANCI MAH. BAHÇELERARASI SOKAK – 31 Temmuz 2015

– KADIKÖY MODA, SAHİL YOLU HATTI CİVARI – 01 – 02 Ağustos 2015

– KOZYATAĞI MAH. SİNAN ERCAN SOK. ERENKÖY RUH VE SİNİR HAST. ÖNÜ – 04 Ağustos 2015

– BAĞLARBAŞI MAH. İNÖNÜ CAD. GÜL YOLU SOK. SELAHATTİN BEY SOK. KESİŞİMİ –
05 – 06 Ağustos 2015

– HASANPAŞA MAH. UNIVERSAL HOSPITAL CİVARI – 07 Ağustos 2015

– KALAMIŞ PARKI – 08 – 09 Ağustos 2015

– ERENKÖY MAH. MUHTARLIĞI CİVARI, ERENKÖY KIZ LİSESİ ÖNÜ – 11 – 12 Ağustos 2015

– SUADİYE MAH. EMİNALİ PAŞA MİGROS ÖNÜ – 13 – 14 Ağustos 2015

– DALYAN – 15 – 16 Ağustos 2015

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı