Binlerce kadın Bağdat Caddesi’nde koştu

Nike’ın kadınları spor yapmaya teşvik etmek için düzenlediği NikeWomen Victory Tour etkinlik serisi ile yaklaşık 3 bin kadın, 5 Haziran Pazar günü Bağdat Caddesi’nde koştu. 5 km ve 10 km olmak üzere iki farklı mesafede koşan binlerce kadın, parkurdaki birçok sürpriz ile unutamayacakları bir yarış deneyimi yaşadı.

NikeWomen Victory Tour İstanbul kadın koşusuna Ezgi Mola, Saadet Işıl Aksoy, Ayşe Tolga, Müge Boz, Elvin Levinler, Beste Kökdemir, Aydan Taş, Hazar Ergüçlü ve Hande Soral gibi birçok ünlü ismin yanı sıra Milli sörfçü Çağla Kubat ve Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen de katıldı. Ercümen; “Sporu hayatının bir parçası haline getiren kadınları gördükçe gururlanıyor ve motive oluyorum” dedi.

NikeWomen Victory Tour

ŞAHİKA ERCÜMEN: SPOR SAYESİNDE HAYATIM DEĞİŞTİ…

Dalış kampından gelip Nike Women Victory Tour’a katıldığını söyleyen dünya rekortmeni; “Pazar sabahı 3 bine yakın kadının koşmak için bir araya gelmesi inanılmaz. Bu tabloyu görmek enerjimi artırdı. Bu kadar istekli, neşeli ve keyifli kadın arasında koşmuş olmaktan dolayı çok sevinçliyim. Ben küçük yaşlarda astım hastasıydım. Hala devam eden bir durum olsa da spor sayesinde tüm yaşamım değişti. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak sporun insana sağladığı katkı çok büyük. O yüzden bugün burada olmak çok anlamlıydı” şeklinde konuştu.

KADINLAR, SPORUN GÜCÜNÜ DENEYİMLEME ŞANSI BULDU…

Nike’ın tüm yıla yayılan Nike+ Run Club koşuları ve Nike+ Training Club egzersiz antrenmanları ile koşuya hazırlanan binlerce kadın, Pazar günü erken saatte Caddebostan sahilinde oluşturulan etkinlik alanında buluşarak; koşu öncesinde masaj, dövme, tırnak boyama ve saç örme stüdyosunda eğlenceli dakikalar geçirdi. Uzman antrenörleri ve koşu koçlarının eşliğinde düzenlenen antrenmanlarla kadınları sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, koşuya katılanlara bu yıl ilk defa bireysel katılımın yanında grup olarak da yarışma deneyimi yaşattı. NikeWomen Victory Tour, İstanbul’un yanı sıra aralarında Rio de Janeiro, Şangay ve Los Angeles’ın da bulunduğu 19 farklı şehirde düzenleniyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı