Bağdat Caddesi’nde “Zafer Konvoyu”…

İstanbul, çok renkli ve anlamlı bir organizasyonu daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yarım yüzyılı devirmiş araçlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Park Formula 1 pistinde Türk bayraklarıyla zafer konvoyu oluşturup tur atacak, ardından Bağdat Caddesi’nde seyrederek vatandaşlarla bayram coşkusunu paylaşacak. Etkinlik öncesinde, son günlerde yaşanan terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimiz anısına toplu şekilde saygı duruşu yapılacak ve araçlarda siyah kurdeleler yer alacak.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği ve İstanbul Ticaret Odası’nın birlikte organize ettiği, Mobil 1’in destek verdiği, bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek etkinliğe 250’in üzerinde klasik aracın katılması bekleniyor. 1922 yılında işgal birliklerinden ülkemiz topraklarının, Dumlupınar’da gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesiyle geri alınmasının 93. yılı, Formula 1 pistinde oluşturulacak “Zafer Konvoyu” ile kutlanacak.

YOĞUN İLGİ BEKLENİYOR…

Formula 1 pistinde atılacak turdan sonra klasik araçlar, sahilyolu güzergahında Bağdat Caddesi üzerinden geçerek, kutlama konvoyunu Kadıköy’e kadar devam ettirecek. Konvoyun özellikle şehir içinden geçişi esnasında vatandaşların yoğun ilgisi bekleniyor.

MİLLİ ZAFER VE CUMHURİYET KAZANIMLARINA VURGU…

Etkinlikte, milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve Cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramlarımızın, Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine dikkat çekilecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı