Bağdat Caddesi’nde Zafer Konvoyu

Kadıköy merkezli İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünde Türk bayraklarıyla süslenmiş klasik araçlarıyla konvoy oluşturdu. Milli birlik ve beraberliğe, toplumsal barışa katkı sunmak amacıyla Türk bayraklarıyla süslenmiş yaklaşık 100 klasik araç, Zafer Konvoyu’nda bir araya geldi.

İKOD Başkanı Serkan Okay, etkinlikte yaptığı açıklamada “Bugün 30 Ağustos’un 95. yıldönümü. Her yıl olduğu gibi ulusal bayramları kutlamak adına, İKOD olarak Maltepe sahilyolunda toplandık. Bağdat Caddesi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden Dolmabahçe’ye ulaşacağız” dedi. Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çeken oyuncu Göksal Kaya da vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı’nı kutlayarak; “Burada bulunmak benim için çok büyük bir onur. Klasik otomobilcilerin katkılarıyla İzmir’den geldim ve buradayım. Klasik araçlarla bu bayramı hep birlikte kutlayacağız” şeklinde konuştu.

zafer konvoyu

“ATA” PLAKALI ARAÇLA VATANDAŞLARI SELAMLADI…

Açıklamaların ardından harekete geçen konvoyda, Kaya’nın bindiği “ATA” plakalı 1931 model araç, Bağdat Caddesi’nde arızalandı. Arızanın giderilmesinin ardından konvoy yoluna devam ederken, oyuncu Göksel Kaya konvoyun önünde yer alan üstü açık klasik araçtan vatandaşları selamladı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçen klasik araç konvoyu, Atatürk’ün gözlerini yumduğu Dolmabahçe’de turunu tamamlandı.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı